Wpis z mikrobloga

tl;dr: Dałem się wyruchać.

Tydzień temu szukałem noclegu na urlop nad morzem na grupach na FB i na odezwała się dziewczyna że ma mieszkanie na wynajem, wolny termin, akceptuje bon turystyczny i ogólnie bajka. Dogadaliśmy się co do rezerwacji terminu, przelałem zaliczkę 200PLN.
Wczoraj chciałem się dogadać z nią odnośnie godziny przyjazdu a tu nie ma śladu po jej koncie na FB ¯\_(ツ)_/¯
Mam screeny jej FB i już wiem że profilowe miała #!$%@? od dziewczyny z rosyjskiego VK. Dziś zgłoszę to na policję ale pewnie umorzą śledztwo zanim w ogóle je zaczną chociaż może jak się znajdzie więcej oszukanych to może coś nasze organy ścigania zadziałają w końcu ten ktoś miał legitne konto bankowe.

Uważajcie na takie oferty mireczki i weryfikujcie gdzie się da podobne oferty żeby nie nabijać kieszeni oszustom a ja mam radę żeby poświęcić 2 min i fotki z takich kont FB przepuścić przez wyszukiwanie obrazem.

#oszustwo #oszukujo #wakacje #wczasy #nocleg #nocleginadmorzem #zalesie
volion - tl;dr: Dałem się wyruchać.

Tydzień temu szukałem noclegu na urlop nad mor...

źródło: comment_1625204870G4aHWmxGShZ7yqZcOaWwsO.jpg

Pobierz
  • 34
@volion: To nie jest ok, przykro mi że zostałeś oszukany, nikt na to nie zasługuje. Ale już przynajmniej wiesz, że należy być mega ostrożnym. Tego powinni uczyć w szkołach. Nigdy nie płać osobie prywatnej z góry bez pośrednika, np booking, air bnb itd. To nierozsądne. Niestety nie można ufać ludziom. Oszuści mają wyjątkowo łatwo w tych czasach
@volion: szkoda zgłaszać. Ja kupiłem koszulki przez fb za podobną kasę i nawet zawiadomienia o umorzeniu nie miałem, nic kompletnie. Kasa stracona i czas na policji także, mimo że gościa znalazłem, jego adres itd i wszystko policja miała