Wpis z mikrobloga

Mirki jak to jest z tymi licytacjami na Allegro? Bo wszędzie się słyszy że najbardziej opłaca się licytować na kilka sekund przed końcem ale przecież teraz jest ta aplikacja że dajesz maksymalną cenę i Allegro samo Ci licytuje. I jeśli wiem że np więcej niż 100 zł nie dam za jakąś rzecz to co za różnica czy wprowadzę ją na 5 dni przed końcem czy 5 sekund przed? Bo tak sobie myślę że kiedyś miało to sens, że można było pomyśleć "ok, mogę dać 100 ale teraz jest tylko 50 i ktoś myśli że za tyle kupi więc ja wylicytuję na chwilę przed za 51" ale teraz inni użytkownicy dopóki Cie nie pobija ceną i tak nie widzą ile dajesz. Chyba że ja czegoś nie rozumiem, z góry dzięki za odpowiedzi.
#allegro #licytacja #zakupyonline #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 6
@Nessiteras_rhombopteryx: Zachodzi też taki mechanizm, że są nieuczciwi sprzedający, których znajomy albo oni z innego konta podbijają cenę, więc licytowanie wcześniej to sposób na zapłacenie maksymalnej kwoty jaką chciałeś zapłacić.
Tutaj wchodzi do gry płacenie mniej niż jesteś gotów zapłacić, a w ostatniej chwili podmianka ceny, ale takich podmianek może być kilka, bo ktoś cię przebił i pod wpływem impulsu dajesz jeszcze więcej.