Wpis z mikrobloga

@peoplearestrange: no trochę tak. Tylko z moich obserwacji wynika, że po biologii itp. jest najwięcej ludzi na doktoratach, którzy tam poszli bo po prostu nie wiedzieli co ze sobą dalej zrobić. I po doktoracie dalej nie wiedzą. Dlatego tak szkaluje te kierunki :P
  • Odpowiedz
@gokotgo: może być, ale to wina tych ludzi, zwłaszcza gdy dziś biologię się łączy z IT i masz "kognitywistyki" i inne gałęzie badające ludzki mózg, zbierające zachowania o nim i nie tylko mowa tu o mózgu. Mega działka. Wystarczy mieć pomysł na siebie i chcieć. Podobnie z socjologią - masz analityczny odłam jej, ludzie tam pracują przy badaniach czyli posługują się statystyką, pracują z danymi np w takim pythonie

u mnie
  • Odpowiedz
@peoplearestrange: tak, ale tym ludziom nie mówi się, że jakieś IT będzie potrzebne do pracy zawodowej. Ja jakiś czas temu już skończyłem biotech, nawet wtedy miałem taki przedmiot jak bioinformatyka - 85% nie ogarniała po co im to w ogóle i że przecież to nie po to szli na takie studia. No i to w dalszym ciągu są zastosowania raczej naukowe, a w Polsce nauka leży i kwiczy, ważne żeby mieć
  • Odpowiedz