Wpis z mikrobloga

#ogrodnictwo #rosliny #chili #kiciochpyta #rolnictwo #ogrod
Wiem że większość osób na wykopie to programiści oraz miłośnicy dzieci, ale może ktoś z was też ma ogródek i ten sam problem co ja. Mimo że ostatnio szalała susza, nie przeszkodziło to opanować mojego ogrodu przez ślimaki- i to te bezdomne, bez muszelek. Szpaler fasoli szparagowej zniknął w jedną noc, koper poległ mimo że walczył i uginał łodygi pod tymi tłustymi skurczysynami. Buraki wyglądają jakby je ktoś rozstrzelał z broni automatycznej a rzodkiewke i sałatę musiałem ostatecznie wyrwać. Z miesiąc temu przepikowałem trochę chili na handel. Ukorzeniły się i co tylko zaczynają wybijać w górę to te rogate kluski mi je zjadają. Raz czy dwa jak podgryzły stożek wzrostu to nawet lepiej, bo dzieki FIMowi roślina się ładnie rozkrzaczy ale widzę że ostatnio znikają całe krzaczki.
Jak pozbyć się tego dziadostwa? Czym to pryskac? To nie jest 10 czy 20 ślimaków, wieczorem z jednej grządki potrafiłem uzbierać pół 10 L wiadra, z tego co wiem to problem jest nie tylko u mnie, w tym roku to istna plaga () nawet teraz przy przeglądaniu zajrzałem pod doniczki i znalazłem kilkadziesiąt sztuk różnej wielkości
MateuszWajchePrzeloz - #ogrodnictwo #rosliny #chili #kiciochpyta #rolnictwo #ogrod
Wi...

źródło: comment_1625482257EKUFbSg15wdqdBLE25eKVb.jpg

Pobierz
  • 91
  • Odpowiedz
@MateuszWajchePrzeloz: kiedyś widziałem taki patent, aby rośliny zsadzić w nadstawkach do pal euro. U samego dołu były doczepione 2 miedziane paski po całym obwodzie, które były wpięte pod zasilanie stałe. Jeśli ślimak dotykał obu pasków to go kopał prąd i odechciewało mu się do upraw ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MateuszWajchePrzeloz: u mnie ten sam problem, najlepiej pomaga właśnie ten granulat co wyżej mirki polecali, padają od niego ładnie, tylko śluz po nich zostaje ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@MateuszWajchePrzeloz: Kup środek na ślimaki, np. Bros Snacol i rozwiążesz problem w 2 dni. W tym roku miałem prawdziwą inwazję ślimaków. Po 2 dniach od rozsypania granulek było czysto. Środek bardzo skutecznie je wabi, nie trzeba go dużo. Zachowuje skuteczność po deszczu i podlewaniu. Pojedyncze sztuki znajdowałem jeszcze przez kilka dni, ale generalnie problem rozwiązany bez większego wysiłku. Pułapki z piwem działają, ale nie tak skutecznie i nie poustawiasz ich wszędzie
  • Odpowiedz
@MateuszWajchePrzeloz: Rok temu walczyłem ze ślimakami bo zżerały mi sadzonki papryk. Wybieranie ich ręcznie wieczorem to była mordęga ale zastosowałem Nemaslug a po jakimś czasie poprawiłem sypiąc Snacol. Obecnie tylko granulkami sypię a ślimaków tam gdzie mam papryki jest niewiele ale za to w pozostałej części ogrodu ciężko je wytępić bo są tak nienażarte, że nawet hortensje zjadają ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz