Wpis z mikrobloga

#ogrodnictwo #rosliny #chili #kiciochpyta #rolnictwo #ogrod
Wiem że większość osób na wykopie to programiści oraz miłośnicy dzieci, ale może ktoś z was też ma ogródek i ten sam problem co ja. Mimo że ostatnio szalała susza, nie przeszkodziło to opanować mojego ogrodu przez ślimaki- i to te bezdomne, bez muszelek. Szpaler fasoli szparagowej zniknął w jedną noc, koper poległ mimo że walczył i uginał łodygi pod tymi tłustymi skurczysynami. Buraki wyglądają jakby je ktoś rozstrzelał z broni automatycznej a rzodkiewke i sałatę musiałem ostatecznie wyrwać. Z miesiąc temu przepikowałem trochę chili na handel. Ukorzeniły się i co tylko zaczynają wybijać w górę to te rogate kluski mi je zjadają. Raz czy dwa jak podgryzły stożek wzrostu to nawet lepiej, bo dzieki FIMowi roślina się ładnie rozkrzaczy ale widzę że ostatnio znikają całe krzaczki.
Jak pozbyć się tego dziadostwa? Czym to pryskac? To nie jest 10 czy 20 ślimaków, wieczorem z jednej grządki potrafiłem uzbierać pół 10 L wiadra, z tego co wiem to problem jest nie tylko u mnie, w tym roku to istna plaga () nawet teraz przy przeglądaniu zajrzałem pod doniczki i znalazłem kilkadziesiąt sztuk różnej wielkości
MateuszWajchePrzeloz - #ogrodnictwo #rosliny #chili #kiciochpyta #rolnictwo #ogrod
Wi...

źródło: comment_1625482257EKUFbSg15wdqdBLE25eKVb.jpg

Pobierz
  • 91
  • Odpowiedz
@RyzyKamil: > Sorry jeśli to mit ale coś takiego gdzieś mi mignęło na mirko

Tego sposobu uczą na studiach z ekologicznego ogrodnictwa, więc raczej nie mit ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@chosenon3 dzięki, #!$%@?ł mnie jeden cwaniaczek. Weszli w kwietniu, szukali outdoorów a trafili w piwnicy na to- połowa tego boxa to normalne rośliny tylko lekko przytrenowane przez FIM, a druga to eksperyment "monster croppin" krzaki miały po kilkadziesiąt małych topów głównych - ale nie zdążyły popuchnąć. Jedyny plus z tego że nie mam podciągniętego handlu bo skończyłoby się to o wiele gorzej.
  • Odpowiedz
@chosenon3 to też jest troche podkolorowane. Te 800 g to były śmieci, liście ,łodygi itp. Jako takiej marihuany nie miałem nawet grama, badali te rosnące rośliny i wyszło im ponad 20 % thc w składzie więc połączyli jedno z drugim i tak wyszło w artykule. Wagę- zepsutą- wyciągneli z woreczka z monetami. Na moją korzyść działa też to że jestem osobą uzależnioną krzyżowo i mam to stwierdzone na papierze przez sądowych psychiatrów,
  • Odpowiedz
@MateuszWajchePrzeloz: niczym nie pryskać posypać w #!$%@? soli dookoła tam gdzie maja nie łazić i bd git
btw te #!$%@? zawsze po deszczu wylezą ale to też jest część ekosystemu jakby nie patrzeć no i czym byś nie sypał wszystkich nie ubijesz chyba, że chcesz się potruć przy okazji
co ważniejsze to te ślimaki są zjadane przez ptaki i jeże także załóż może jakieś domki dla ptactwa, jeży i natura będzie
  • Odpowiedz