Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wytłumaczyć różnice w cenach armatury łazienki? Zestawy natryskowe, krany są za 500zl i 1500zl, WC za 200zl i 1200zl. Czy marketowe wyposażenie dużo odbiega jakością od markowych? WC to WC czym to się różni? Siedzi się chyba tak samo. Z tańszych kranów chyba woda leci tamo jak z tych drogich. Jest sens dopłacać do markowych produktów? Czy zwykle rzeczy z marketów dają radę?
Miał ktoś jakieś przykre doświadczenia nie wiem z deszczownica bądź kranem? Czym to się objawia?
Czekam na opinie posiadaczy markowych akcesoriów jak i marketowych.

#remont #remontujzwykopem #lazienka
  • 11
Czy zwykle rzeczy z marketów dają radę?


@ymy323: Dają. O ile jeszcze w przypadku takiej wanny warto czasami dopłacić do grubszego akrylu, o tyle przy całej reszcie... No kwestia gustu. Marketowe dają radę, 3 łazienki zrobione w marketach i 8-10 lat bez żadnych większych awarii z powodu nieodpowiedniej jakości kranu czy coś
@ymy323 tańsza jest najczęściej gorzej wykonana, to trzeba dotknąć, sprawdzić. Gorsze materiały, więcej plastiku. Np. mam w domu dwie łazienki, w jednej wziąłem markowy zestaw natryskowy za 1000 i działa idealnie, a d drugiej taki za 400, i pokrętło się rozpada, a termostat blokuje, po 4 latach użytkowania. Co do ceramiki, tu nie widzę różnicy, obie tylko brałem bezkołnierzowe toalety.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ymy323: ja u siebie mam główne Grohe, kludi i Hansgrohe, są bezawaryjne od ponad 10 lat. Łatwo się czyści, nie osadza się tak kamień na nich, są cichsze, pracują tak samo płynnie jak na początku. Ostatnio byłem w jakimś wynajmowanym mieszkanku, i tam była bateria Rea, odkręcenie tego to jak jakieś Turbo w starym Passacie. Głośne, szum wody niósł się na całe mieszkanie, pokrętło zacina się, skoki ciśnienia jakieś, regulacja temperatury
@ymy323 no ja mam miskę wc bezkolnierzowa i z jakas tam powłoka specjalna na kamień - 1kpln ale elegancko się trzyma i czysci.

Mialem natrysk natynkowy, to jak sie zepsula sluchawka to kupilem w markecie ten sam nowy po kilku latach ;)

W czyszczeniu bateri nie widze specjalnej różnicy.

Te marketowe maja standardowy wygląd, a jak chcesz dizajnerski to wydajesz wiecej ;)
@ymy323: w marketach, jeśli chodzi o kible uważaj na zestawy "4w1", "5w1" itd. Reklamują to jako "GEBERIT 5w1", a potem okazuje się że markowe to są śruby, reszta jakieś gówno - koło, cersanit albo noname. Pół biedy jesli chcesz standardowy kształt muszli z kołnierzem, ale jak chcesz coś więcej - warto imo dopłacić do dedykowanej deski, w ścianie mieć stelaż geberita - bo w razie awarii nie musisz szukać części do