Wpis z mikrobloga

Psycholog czy psychiatra i czym się kierować i na co zwrócić uwagę?
Prawdopodobnie ciężka postać depresji raczej bez myśli samobójczych. Depresja stwierdzona przez osoby bliskie i wykonane różne testy tak internetowo, gdzie ciągle się utrzymywał w szczycie punktacji.
-brak sił na cokolwiek
-brak zainteresowań i radości z życia, nawet jak jest całkiem nieźle
Potrzeba by ruszyć z miejsca, bo raczej wie co mu dolega i co trzeba zrobić, ale ciągle się wycofuje i nie robi tego co powinien. Ja obstawiam psychiatrę, bo co z tego, ze ktoś mu uświadomi co robić, skoro nie ma sił by cokolwiek robić. Po za pracą, bo tę jeszcze ledwie, bo ledwie, ale wykonuje.
#psychologia #psychiatria #psychiatra #depresja
  • 13
@Luks_x: depresje to choroba wiec potrzebujesz lekarza którym jest psychiatra. Nie ma tam większej filozofi co do wyboru lekarza bo i tak da ci któryś z leków z grupy SSRI lub SNRI. Jak idziesz prywatnie to sprawdź sobie opinie, zobacz czy ci z twarzy pasuje i tyle. Psychiatra da ci leki które będą niwelować powoli objawy depresji
@Luks_x: Ruszyć do psychiatry i zadbać o siebie. Wbrew temu co wykopkowa husaria głosi, zdrowy tryb życia i dużo ruchu również bardzo pomaga. Znając naszych psychiatrów to pacjent dostanie SSRI/SNRI na klatę
ci z twarzy pasuje


@warszawamoskwa: Ja chcę by komuś pomógł, a nie poszedł z nim do łóżka. Jak ktoś w depresji oceni po twarzy kompetencje? Reszta rad jest sensowna, ale ta dziwna.

Ruszyć do psychiatry i zadbać o siebie. Wbrew temu co wykopkowa husaria głosi, zdrowy tryb życia i dużo ruchu również bardzo pomaga.


@EnergiaSwobodna: Wiem, bo sam też się zmagam z problemami i wiem, że pomaga, ale nie załatwia
@Luks_x: w domyśle chodziło mi o to, żeby wybrać takiego który ci na pierwszy rzut oka pasuje i przy którym bedziesz czuć się komfortowo opowiadając o swoich objawach. 16 dziewczynka niekoniecznie będzie czuć się komfortowo u starego dziada psychiatry a 40 letni chłop u lekarki po specce