Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pracuję w moim korpo już prawie 10 lat i co jakiś czas zdarza mi się myśleć o zmianie pracy. Nie wiem jak to się dzieje, ale za każdym razem, kiedy jestem już prawie zdecydowany zacząć rozsyłać CV, dzieją się rzeczy, które powodują, że jednak zostaję. Dwa awanse, które powodowały wzrost pensji o ~25% każdy (obecnie jest to 18k brutto, bez doliczania bonusów rocznych, kwartalnych, akcji etc.). Od roku pracuję zdalnie, nauczyłem się tak pracować, więc pomyślałem, że jest to dobry czas na zmiany. I co się stało? Menedżer wystawia pilne spotkanie, żeby poinformować mnie, że na poziomie całej korporacji został uruchomiony program, który ma na celu zatrzymanie w firmie kluczowego personelu. I tak się przypadkiem złożyło, że się do tej grupy zaliczam xD W związku z tym, dostanę w sierpniu 15k USD premii, do tego dodatkowy pakiet akcji i kolejna podwyżka, do poziomu 20k PLN. I to pewnie nie koniec, bo ten program jest dopiero tworzony, a pieniędzmi rzucili na zachętę.
No i chyba zostanę, bo co zrobić ¯\(ツ)_/¯


#pracbaza #korposwiat

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60e44a06c52352000b0bf85a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz
Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 32
OP: @Mikedarkein: @darktemplar: @Nowa-ja: jestem programistą ( ͡° ͜ʖ ͡°) Moja organizacja zajmuje się szeroko rozumianym R&D (research and development), przy czym ja raczej zajmuję się bardziej częścią 'R'. Pathfindingi, proof-of-concepts, praca z architektami oprogramowania i sprzętu - to mój chleb powszedni.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
@AnonimoweMirkoWyznania: 18k brutto i kluczowy personel troche mi sie nie zgrywa, osobiscie bym palil wrotki jakby nie doszlo kolejnie 25+%, a przynajmniej badanie rynku i tak jest zalecane, bo ssanie na rynku specjalistow jest wysokie caly czas

w sumie to z 10 lat expa (w jednej firmie, wiec pewnie wiecej) to i tak bym zwijal, bo po 4 -5 latach idzie dostac wiecej niz masz bez specjalnych kombinacji
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak tak czytam to wychodzi że się obijam, też 10+ expa ale jak na ten staż to nic wymagającego nie robię wg mnie, kasa przy Tobie marna ale generalnie kompletnie nie narzekam na nią bo jest dobrze jak na nasze standardy w kraju żyje sobie dostatnie

najwyraźniej muszą być tacy jak Ty i tacy jak ja w społeczeństwie
@AnonimoweMirkoWyznania: Uważaj bo to taka broń obusieczna. Po iluś tam podwyżkach ciężko bedzie ci znaleźć nową pracę za tę samą kasę i będzie w tobie narastała wewnętrzna frustracja. Z jednej strony chęć odejscia, z drugiej gorsze zarobki. Ja tak miałem i nie polecam. Ale w końcu po dwóch latach udało się wyrwać.
OP: @techko: masz rację, w moim korpo do tej pory pensje odbiegały od rynkowej normy (niestety na minus). Ale zauważyli, że powoduje to odpływ dobrych pracowników i próbują to zmieniać. Ale moje podejście jest takie, że jeśli moja praca daje mi satysfakcję, ciągle mogę się uczyć, a zarobione pieniądze pozwalają mi godnie żyć, to po co zmieniać? Problem jest, kiedy pojawia się rutyna i stagnacja - wtedy zaczynają się rozmyślania.