Wpis z mikrobloga

Korzystam z zegarka Coros i ichniejszej aplikacji. Rower, bieganie, piesze wędrówki. W sumie jest wszystko co potrzeba. Wszyscy dookoła polecają stravę i zastanawiam się czy, do amatorskiego użytku, jest sens przesiadki?

Co w niej fajnego?
Jest np możliwość wycięcia kawałka treningu gdy zapomnę wyłączyć tracking?

#mikrokoksy #bieganie #sport #strava
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ATAT-2: Po prostu strava jest darmowa i na smartfony, nie potrzeba do tego zegarka więc nic dziwnego, że wszyscy ją polecają. A odpowiadając na pytanie, jak apka corosa Ci pasuje to po co zmieniać ¯\_(ツ)_/¯
@ATAT-2: nie ma w niej nic nazdwyczajnego. Fajny element to segmenty i tyle, mi do gustu nie przypadła szata graficzna i wole aplikacje zegarkową(w moim przypadku garmin). Wersja premium ma wiecej bajerow, ale za to trzeba płacić i jak sie nie jest zafascynowanym sportowcem to nic nie daje.
@ATAT-2: Strava to facebook biegaczy/rowerzystów. Tak to trzeba nazwać :D. Łatwiej mieć na stravie znajomych którzy mają różne zegarki.

Zmieniać nie warto bo w apce producenta masz wszystko co potrzeba ale warto mieć jak chcesz się chwalić znajomym z treningów + dodatkowa baza z zabezpieczeniem treningów.
@ATAT-2: zarejestruj sie i podlacz appke, bedzie ci sie z automatu synchronizowac. Zobaczysz czy lezy ci taka forma podsumowania treningu jak na stravie.
Ja wole to niz appke corosa, ktora jest malo intuicyjna.
Z drugeij strony, czy az tyle uber wskaznikow, wykresow, podsumowan potrzeba?
Wszyscywiedza ze trzeba #!$%@?, a czy zobaczysz to na 2 czy na 22 wykresach ¯\_(ツ)_/¯
@ATAT-2: Strava jest właśnie amatorska, to nie jest apka do analizy treningu, tylko po prostu medium społecznościowe, taki fejs dla aktywnych, tak jak napisał @gokish.

Jeśli masz zegarek Corosa, to nic nie zastąpi jego aplikacji. Większość ludzi używa głównie aplikacji swojego zegarka i wrzuca na Stravę jak na fejsa. Ewentualnie wrzucają też na coś w stylu TrainingPeaks, gdzie można analizować dokładniej treningi.
@ATAT-2: Strava to jeden backupów historii aktywności. Biegałem z endomondo, biegałem z Suunto (całkiem fajny serwis Movescount mieli), teraz latam z Corosem i wszystkie dane zsynchronizowałem ze Stravą.
Tak jak @gokish i @GhostTrick zauważyli, Strava to facebook dla sportowców amatorów. Są grupy, wyzwania, kudosy za aktywności itp.
To co mnie przyciąga:
- możliwość porównania się na danej trasie do swoich poprzednich startów (Matched Runs)
- FlyBy, czyli kto biegał w okolicy.