Wpis z mikrobloga

@jakubbaumann: moim zdaniem putin nie przejmie calej ukrainy jakby byla jakas wojenka tylko przejmie jej czesc na potrzeby okrzykniecia kolejnego krymu i doprowadzenia do totalnego chaosu wsrod ukraincow. Moim zdaniem taki scenariusz jest bardzo krotkowzroczny a efekt moze pogrążyć sama rosje albo przynajmniej wladze w rosji. Po pierwsze, rosjanie beda jeszcze biedniejsi niz sa co moze doprowadzic do wielu protestów czego rosja sie boi bardziej niz wojny. Jeszcze wieksza izolacji Rosji.
@eternos15: Ukraina ma duże i zahartowane wojsko ale nie do porównania z rosyjskim. Niestety mój kraj nie jest drugim Izraelem więc chodzi nie tylko o kasę.
A tak na serio to Putin raczej nie będzie chciał Ukrainy Zachodniej, ale jeżeli duża inwazja będzie miała miejsce to nie obiecuję nic dobrego dla kogokolwiek. W przypadku Polski chodzi o tysięcy uchodźców z Ukrainy, którzy będą uciekać do kraju cieszącego dobrymi opiniami wśród Ukraińców.
@yam-jan: zawsze tłumaczę że język to nie wszystko. To że od urodzenia mówisz po angielsku nie czyni z ciebie rodowitego Anglika tak samo jest z językiem Rosyjskim. Na terenach wschodnich od 7 lat trwa wojna wywołana przez Federację Rosyjską, myślisz że ludzie tak chętnie przyjmą tam "wyzwolicieli"?
@jakubbaumann: Niestety, ale jesteś ofiarą polskich mediów, ale i ukraińskiej propagandy.

Nie rozumiesz podstawowej rzeczy, że oni mówią po rosyjsku własnie dlatego, że są rosyjskimi osadnikami z czasów caratu oraz to, że do 1991 roku oni mieli stolicę w Moskwie, pomimo bycia administracyjną częścią jakiejś republiki czyli po naszemu województwa.

Nie rozumiesz też, a raczej dzięki polskim mediom nie wiesz, że od 1991 roku trwa tam .. ukrainizacja pod przymusem z
Na terenach wschodnich od 7 lat trwa wojna wywołana przez Federację Rosyjską, myślisz że ludzie tak chętnie przyjmą tam "wyzwolicieli"?


@jakubbaumann: Nie masz wiedzy, że na Ukrainie trwa zwykły terror wobec rosyjskojęzycznych, do wojny był konflikt na tle ukrainizacji, teraz regularna przemoc ze strony SBU i ich neonazistowskich bojówek
@yam-jan: Potwierdzam jestem tą neonazistowską bojówką ( ͡° ͜ʖ ͡°). Piszesz o ukrainizacji jako czymś złym, a ja się nigdy nie spotkałem z tym żeby ktoś terroryzował rosyjskojęzycznych. Chyba że mówisz o tych ludkach z Donbasu co to jeszcze parę lat temu oczekiwali z radością ruskiego miru, a jak przyszła bieda to zawitali do Polski. Tych to nawet zwykli ukraińcy terroryzują, a nie jakieś SBU xD
@killest: To nie jest twoja wina, że masz błędny ogląd sytuacji poprzez brak informacji w polskich mediach.

Takim najlepszym testem na swoją niewiedzę jest informacja o snajperach z Majdanu, którzy zastrzelili ponad 100 osób, zostali schwytani i niemal zlicznowani przez tłum, gościli na pierwszych stronach gazet w całej Europie.

No i jak myślisz, co się z nimi stało, co z nimi zrobiły obecne władze w Kijowie? ( ͡° ͜ʖ
No tylko sprawa jest taka że piszesz o mojej niewiedzy, zakładając że czytam tylko informacje po polsku. Akurat polskiej publicystyki dotyczącej Ukrainy nie czytam, choćby dlatego że wielokrotnie byłem na Ukrainie, znam rosyjski i trochę ukraińskiego i z tego co widzę próbujesz pokazać jak bardzo Ukraina jest podzielona. Argument o tych neonazistowskich bojówkach SBU jest tak absurdalny że głowa mała, nazizmem ukraińców straszą tylko ruski i konfa więc prawdopodobne że jesteś z