Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy są jakieś kursy albo szkolenia IT które pozwalają przebić się przez stanowisko juniora i wbić od razu na mida?
#pracait #programowanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60f52cfe072fc8000a3ae877
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 63
@AnonimoweMirkoWyznania to nie jest tak że junior musi umieć X, mid X+Y, a senior XYZ.
Bardziej chodzi o ogólne ogarniecie, doświadczenie, szybkość "wgryzienia" sie w temat, umiejętności nauczenia innych - tego się nie zdobywa na kursach.
U mnie w firmie szukali programisty i dopiero znając kandydata oceniali na jakie stanowisko wchodzi. Wszystko zależało od portfolio, doświadczenia, zrobionych projektów i umiejętności miękkich. Znam dość zdolnego typa co jest od 5 lat juniorem, bo
OP: Widziałem coś takiego w grupie UX designerów tzn. ktoś oferował szkolenie dla ludzi, żeby mogli ominąć etap juniorowania (osoby przebranżawiające się najczęściej nie mogą sobie pozwolić na płace juniorskie). No ale widzę, że działka programowania trochę zacofana pod tym względem.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
@kimikini: trudno mi sie wypowiedzieć. Seniorem zostalem dosc szybko, nie mam kontaktu nawet z midami. Fintech here. Nie wiem jak to teraz wyglada prawde mowiac. Gdy bylem na studiach zaocznych na polibudzie drugiego stopnia, wiekszosc juz byla seniorami. To byla dobrych kilka lat temu, gdy jeszcze malo kto slyszal o bootcampach.
OP: @Rabusek: Już nie raz słyszałem, że firmy mają wymagania na mida a stawki juniorskie, więc co w tym złego, że ktoś chce zarobić więcej za te same umiejętności? Chyba nie po to idzie się do IT, żeby biedować za minimalną na stażu.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: karmelkowa
@AnonimoweMirkoWyznania: są takie kursy, tylko trwaja kilka lat w zależności od intensywności i ilości włożonych codziennie godzin. Plusem jest to że z reguły są nie tylko bezpłatne ale masz za nie dopłacane. Minusem jest to że nie ma jasnych kryteriów dostania się na nie tylko musisz znaleźć kogoś kto będzie cię chciał te kilka lat szkolić w zamian za prawo do efektów twojej pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°
Myślę, że aktywność w projektach Open Source i pokazanie, że naprawdę jarasz się tym tematem jest czymś co mogłoby Ci w tym pomóc.


@AnonimoweMirkoWyznania: malo prawdopodobne zeby twoj gownokod dodany do duzych projektow pozwolil bez komercyjnego doswiadczenia z miejsca zostac midem. Nie odpowiadaja ci pieniadze juniora to szukaj innej branzy, mi tez nie odpowiadaly pieniadze lekarza rezydenta wiec zostalem programista.
Już nie raz słyszałem, że firmy mają wymagania na mida a stawki juniorskie, więc co w tym złego, że ktoś chce zarobić więcej za te same umiejętności?


@AnonimoweMirkoWyznania: to że są ludzie z takim skillsetem chętni pracować za darmo? No chyba w tym

Chyba nie po to idzie się do IT, żeby biedować za minimalną na stażu.


@AnonimoweMirkoWyznania: podziękuj szkołom IT, ludzie chcą się wbić na dobrą stawkę, często zgadzając
@AnonimoweMirkoWyznania: Dobry junior dostanie do 6-7k na rękę, jak ci sie to nie podoba to uderz do FAANGa - na start dostaniesz jeszcze fajniejszy pakiet.

Nie jesteś w stanie się wyuczyć na mida na gówno projektach pisanych w piwnicy. Bo to nie tylko umiejętność programowania, ale także wszechstronne ogarnięcie technologiczne i umiejętność rozwiązywania problemów. Nie jest to coś co nadrobisz kursem weekendowym w dwa miesiące, a raczej konsekwentnym rozwojem przez kilka
Chłopak daje z siebie wszystko,


@nieugnesie: awans za dupogodziny ledwo rozumiem, ale awans za chęci to peirwsze słyszę XDDD

Chłopak daje z siebie wszystko, jest pewnie lepszy od niejednego starszego stażem, ale przez brak dynaminy jest skreślony.


@nieugnesie: Czyli chłop nie jest w stanie dogadać się z ludźmi którzy dają mu zadania (analityk) i pracują nad założeniami technologicznymi (architekt) To mogę sobie wyobrazić tylko, jak wyglądają oddawane przez niego zadania.
@sebusik: Nie żebym tydzień temu nie szukał juniorów na wykopie za 5k podstawy + 20-25% premii, ale to sobie w postach zweryfikujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Znam masę programistów którzy z rocznym doswiadczeniem potrafią wykręcić 9-12k na rękę (i nie mam nic przeciwko by im tyle płacić), ale tak jak powiedziałem - musisz być dobry.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@martwykotek: na pewno się dogaduje na płaszczyźnie technicznej, tylko pewnie tym normickim śmieciom nie pasuje że nie zagaduje do nich w przerwie obiadowej i nie chodzi z nimi do baru i za takie rzeczy postawili na nim krzyżyk.
na pewno się dogaduje na płaszczyźnie technicznej


@nieugnesie: ale przecież napisał że nie dogaduje sie z nimi XD

tylko pewnie tym normickim śmieciom nie pasuje że nie zagaduje do nich w przerwie obiadowej i nie chodzi z nimi do baru i za takie rzeczy postawili na nim krzyżyk.


@nieugnesie: zesrałeś się stulejarzu XD