Wpis z mikrobloga

@Budo: A czego oczekujesz? Że zrobimy krwawą rewolucję? Już to widze oczami wyobraźni jak profesorowie, adiunkci i doktoranci, zdobywają Collegium Minus. Chwytajcie pipety serologiczne i na barykady bracia i siostry! Bądźmy poważni - osoby, które chcą jakichś zmian to mniejszość, większość to po prostu zwykli oportuniści, często mało zdolni, zaś akademia jest upolityczniona i podzielona, po reformach na początku XXI wieku zaczęła się nadprodukcja miernych, wiernych, ale biernych. To, co mogę
@fiziaa: Wyskakuje mi w gorących, to czytam i komentuję, bo takie mam prawo. Oburzona, co nawet z nikim na uczelni słowa nie piśnie, bo strach przed władzami. Masakra jakaś.
ps. trochę się po polskich uczelniach poobijałem i po zagranicznych też. @Jack47 Ci dobrze napisał, a Ty sobie próbujesz uciszyć poczucie winy, że coś na wykopie nabazgrzesz jak "pomóc" studentom xD
@Budo: Prawo do komentowania nie oznacza obowiązku, ba mądry człowiek wie, że nie zawsze i wszystko trzeba komentować. Problemy polskiej nauki są skomplikowane i żadne "poobijanie się" tu nic nie pomoże. Łatwo się wypowiadać o czymś, o czym nie ma się pojęcia. Nic Ciebie nie zatrzymuje byś też "nabazgrał coś na Wykopie" by pomóc studentom, może zrobisz to lepiej ode mnie - byłoby wspaniale.
Prawo do komentowania nie oznacza obowiązku, ba mądry człowiek wie, że nie zawsze i wszystko trzeba komentować


@fiziaa: Nie mądry, tylko tchórzliwy.
@Shyvana: Studentów z rosyjsko brzmiącymi nazwiskami, którzy się dostali jest ponad 20. Są też przedstawiciele innych narodów, np. Arab, który zajmuje 2. pozycję na liście( ͡° ͜ʖ ͡°)
@szynszyla2018: Tak jak pisałam, legalnej decyzji administracyjnej nie da się unieważnić, ale można zrobić to co pisałam wyżej - złożyć pismo o podtrzymaniu chęci studiowania, zaplanować przeniesienie się itd.