Wpis z mikrobloga

#rower
Tak mi wpadło do głowy, żeby do swojego MTB 27,5" kupić sobie drugi komplet kół i założyć na niego jak najbardziej szosowe opony do pizgania kilometrów po asfalcie, tak żeby w zależności od planowanej trasy móc wybrać na czym jechać.

Myślicie, że takie coś będzie pasowało na górską felgę?
https://www.centrumrowerowe.pl/opona-continental-contact-speed-pd2841/?v_Id=135137

Czy taka podmianka ma w ogóle sens pod względem odczuwanego wysiłku przy jeździe po twardym? Spodziewać się ogromnej różnicy, czy raczej kilku procent (przekreślającej sens całej zabawy)?

Pacjent to Rockrider ST540s z Decathlonu, obecnie na fabrycznych oponach "ROCKRIDER ALL CONDITIONS LIGHT (60 TPI) 27,5"x2,1" i mam wrażenie, że max 3 bary, które mogą one przyjąć to dużo za mało na moją grubą dupę (135 kg).
  • 4
  • Odpowiedz
@smk666: Do swojego Rockridera 540 wsadziłem Continental Ride Tour 1,6 i tak, była różnica. Po mieście jazda kosztowała mniej wysiłku, ale na bardziej zróżnicowanej nawierzchni oczywiście mniej komfortu. Jeżeli chodzi o "pizganie kilometrów po asfalcie" to same opony a nawet i całe koła to jak dla mnie za mało. Nawet na zablokowanym amortyzatorze rower ciągle się mocno buja i traci się na tym sporo energii i prędkości. Wymieniłem amortyzator na alumiony
  • Odpowiedz
@donmateok:
Dzięki za radę, chyba faktycznie wypróbuję najpierw same oponki a jak się spiszą to dokupię koła.

U mnie całe szczęście amor trzyma jak skała po zablokowaniu, planuję wymienić jeszcze tylny na model z lockoutem, więc powinno być ok. Nie mam już miejsca na kolejny rower (mam jeszcze ciężki jak cholera miejski e-bike ale żal mi go sprzedać i gazelę dziewczyny a rowery trzymam w schowku w przedpokoju) ani z uwagi
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@smk666: mtb na takiej oponie będzie śmiesznie wyglądać, ale jak jedziesz i patrzysz przed siebie to nie widać. No i większe ryzyko kapora, zwłaszcza przy takiej wadze kolarza.
A prędkości i tak nie będą dużo większe, ze względu na pozycję jaką wymusza rower górski.
Najlepiej mieć szoske i górala i używać ich zgodnie z przeznaczeniem.
  • Odpowiedz