Wpis z mikrobloga

@pull-ups: Bo nie miesci im sie w glowie, ze mozna zarobic 7-25k na reke w klimatyzowanym biurze, w milej atmosferze, z pensja zawsze na czas. Czasami trzeba robic nadgodziny, ale to zalezy od firmy i projektu. Ja pracuje 8-16, chociaz moge zaczac o 9 i siedziec do 17 albo zrobic sobie godzinna przerwe na obiad i wtedy zostaje pol godziny dluzej. Generalnie jest duzy luz jesli o to chodzi, po prostu
  • Odpowiedz
@pull-ups: początkowo pochodziły od ludzi, którzy pragnęli wolności, sprawczości, dynamiki, bycia panem swojego czasu. Bo tego w korpo nie ma. Jednak szybko się okazuje, że poza korpo dla znakomitej większości jest tylko januszex albo biedafiremka. Miejsca na taki wygryw jaki się marzył GenXom nie ma zbyt wiele, mogą go osiągnąć tylko pojedyczne jednostki z setek tysięcy.
Teraz tych określeń używają głównie pracownicy januszeksów żeby się odróżnić, bez zrozumienia, że ich praca
  • Odpowiedz
Tak, oczywiście,
Ja jestem ogólnie 100% zdalny i #!$%@? się jakieś 60-70% czasu pracy. A są dni, że i 100%.
Ale jestem doświadczonym kucem i dostarczam robotę na czas, więc nikt nawet nie mruknie.
Może jak kogoś łatwiej zastąpić to musi się mocniej pilnować.
  • Odpowiedz
@pull-ups: lunch break, poza tym 4h porządnej pracy z 8h zazwyczaj wystarcza by ogarnąć Daily tasks.

Oczywiście czasami są trudniejsze dni i bardziej stresujące gdzie trzeba rozwiązać jakiś skomplikowany problem, wtedy zdarzają się nadgodziny.

Ale to się zdarza może raz na kilka miesięcy więc ogólnie fajrant, polecam
  • Odpowiedz
@pull-ups: Pracuje zdalnie. Od 12 do 13 wszyscy sa na przerwie obiadowej. Jezeli mam zadanie do wykonania na ktore przewidziane jest 3h, to pracujac zdalnie spinam sie i robie je w 2h zeby przez godzine zajac swoimi sprawami. Nie musze chwalic sie szefowi, ze zajelo mi to 2h zamiast 3h. Tego tez sie musisz nauczyc pracujac w korpo. Ogladnij sobie serial The Suits, tam sa przedstawione takie korporacyjne gierki, choc w
  • Odpowiedz
@pull-ups średnio 4-5 godzin pracy, reszta to bajera, luźne godziny przyjścia od 6 do 10, jest w pytę

O pozostałych benefitach i dodatkach nie wspomnę, bo każda firma ma swoje
  • Odpowiedz
@pull-ups: jakie korpo? Jaki sektor? Jaka specjalizacja? Wiesz w ogóle czym jest korporacja?
Mc Donald?
Amazon?
LG?
Credit suisse?
GOOGLE?
JAKO SPRZĄTACZKA? SENIOR JAVA DEVELOPER? #!$%@? DYREKTOR KREATYWNY?

ludzie... Pluć na was to za mało.
  • Odpowiedz
@pull-ups: fajnie. praca zadaniowa, w biurze nie bylem juz poltora roku. Fajne auto klasy premium wymieniane raz na 3 lata, pakiety akcji, dobre premie roczne, duzy budzet szkoleniowy. jest w pyte pod warunkiem ze masz jakiegos konkretnego skilla i dobre stanowisko :P
  • Odpowiedz