Wpis z mikrobloga

#gry #pcmasterrace #spacesim #rebelgalaxy #rebelgalaxyoutlaw #everspace
TLDR:
Znowu się rozpisałem, tym razem na temat kosmicznych strzelanek, ale tych lekko uproszczonych, pytanie zaznaczone na grubo na końcu, pozdrawiam

Hej!
Nie wiem jak to otagować, zapieram się nogami i ręcami przed bardziej rozbudowanymi space simami(wiem że to chyba nie do końca prawidłowe określenie, bo to przywodzi na myśl jakieś Stellarisy, mi chodzi bardziej o strzelanki z handlem, górnictwem, misjami), chodzi o strzelankę w kosmosie, ale nie mega simową, taki symulator Hana Solo, wiem że (podobno) istnieje memowy, ale tak z negatywnym posmakiem: #starcitizen , oraz bardziej RIGCZowy #elitedangerous , nie grałem, nie mam sprzętu do sterowania(mam, ale niewystarczający moim zdaniem, plus nie mam kasy na grę w przypadku jednej z dwóch produkcji;)[tej za miliard] )
trochę odstrasza mnie to, że niektórzy prawią: najlepiej gra się HOTASem i to z dwoma joystickami(czy jakoś tak), gdzie ja mam jeden joystick i co prawda na mikro cośtam, ale to prosta wersja, kopia drążka z 2wojennego Messerschmitta BF 109, więc pewnie za mało guzików ;), mam też wolant z którego używam pseudoprzepustnicy, ale to nie Airbusy, strach że się rozpadnie od tutorialu;).

Prawie przez przypadek, dzięki autoplay'owi, zobaczyłem recenzję jednego z ulubionych youtuberów ACG, gdzie pokazywał Rebel Galaxy Outlaw, taki Elite Dangerouse, ale bardziej causalowy, robiony pod granie na padzie, o! zaciekawiło!, ściągnąłem pirata, bo ne spodziewałem się ze przetrwam samouczek, ale dziś mam już oryginała, zarwałem prawie całą nockę.
Trochę mnie irytuje kilka rzeczy, ale to dopiero początek, więc może jeszcze nie ten balans i meta nieobczajona.

Jak się ma taka gra jak rebel galaxy outlaw(czy everspace do dużych chłopaków typu Elite? Nie chcę się wciągać w kolejne drogie hobby, przy założeniu że dobrze jest mieć przyzwoita przepustnicę i Joya który jest typowo pod kosmiczne strzelaniki, a nie pod Iła-2(do tej gry jest super ten mój Ravcore Javelin, można się wczuć jak się ma drążek jak w "meserszmicie", aż człowieka korci zestrejfować kolumnę uchodźców, zamiast oszczędzać amunicję , tak trudną do dowiezienia na lotniska frontu wschodniego).
Wiem że są ludzie którzy grają w Elite na myszy, ba!, nawet na samej klawiaturze numerycznej niszczą floty noobów, ale takim asom nie dorównam, pewnie mają kogoś z dywizjonu 303 w genach.
Minimum bym musiał dokupić przepustnicę, lubię grać z minimum wygody w sterowaniu. Gdzieś mi się przewala IR tracker z allegro, może bym skalibrował czapkę... no i człowiek wpada w krąg skupowania(ciągle coś nie pasuje, czegoś brakuje, ktoś mówi na forum że bez rzeczy X nie da się grać normalnie)
A tu sobie odpaliłem gierkę bez większych nadziei, padzik, kanapa, spokojnie sobie gram, wiadomo, nie jest to symulator, bardziej arcade'owy, ale jest OK, pozytywne zaskoczenie. Czy jest coś jeszcze poza Everspace, które mam testować niedługo, coś jak to wczorajsze pozytywne zaskoczenie Rebel Galaxy Outlaw? może z bardziej rozbudowanymi mechanikami w jednej dziedzinie, mniej w drugiej, taka nie za spuchnięta, ale jedna nie za arcade'owa?
Dzięki
Pozdrawiam
RabarbarDwurolexowy - #gry #pcmasterrace #spacesim #rebelgalaxy #rebelgalaxyoutlaw #e...

źródło: comment_1627062180hZ9vuCRIAOabs7vYA7PU9D.jpg

Pobierz
  • 6
@RabarbarDwurolexowy: polecam Everspace 2 to arkadowy symulator bardziej niż jedynka która była roguelightem w statku kosmicznym. Wiem że jeszcze nie skończyli tego robić ale przeszedłem już 2 wcielenia early accessa i za każdym razem super się grało. Tak co 2-3 misiące jest nowa duża paczka zawartości do gry.
No i oczywiście star warsy Rogue. Można w gejpasie ograć za piątaka. Kampania fabularnie nie jest może na oscara ale trzyma poziom.