Wpis z mikrobloga

Szybkie pytanie. Co robiliście/jak dowiedzieliście się o przełomowych dla Świata/Polski wydarzeniach, które miały miejsce za waszego życia? Przykładowo:
-Zamach na WTC 11.09.2001
-Śmierć JP2 02.04.2005
-Katastrofa Smoleńska 10.04.2010
I inne (jeżeli jest tu ktoś na tyle "dojrzały" to może opowiedzieć także o stanie wojennym z 1981 ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
#historia #ciekawostkihistoryczne #gownowpis #swiat
bezi232 - Szybkie pytanie. Co robiliście/jak dowiedzieliście się o przełomowych dla Ś...

źródło: comment_1627113734tqpuskrrAXbhQRfJdzJxgS.jpg

Pobierz
  • 35
@bezi232: 9/11 - byłem z rodzicami na zakupach i usłyszeliśmy w radio o tym. Ojciec nawet się zatrzymaj na parkingu żeby posłuchać. Potem byłem #!$%@?, bo cały dzień było o tym zamachu i nie było dobranocki.

JP2 - matka wierząca, ja wtedy jeszcze niby też (jako dziecko wierzyłem bo mi kazali) to leciało TVP cały dzień. Śmierć nie była natychmiastowa, więc pamiętam, że byliśmy w domu.

10.04 - tu każdy z
@bezi232 wieźli mnie do domu po operacji jak się #!$%@? w brzozę.
Kurtwa miałem nakaz leżenia przez 2 tygodnie, byłem najlepiej poinformowany o Smoleńsku z całej rodziny bo nic innego nie było w telewizji xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@bezi232: 11.09 - wróciłem do domu że szkoły i zobaczyłem na tvn24
02.04 - wyszedłem z psem na wieczorny spacer i usłyszałem dzwony kościołów w całym mieście.
10.04 - dokładnie godzinę przed katastrofa zmarł mi dziadek. Nikt nie włączał telewizora ani radia. Wszyscy siedzieliśmy cicho w domu. Dowiedzieliśmy się dopiero przed 12, gdy pojechaliśmy do księdza, a ten nam zadał pytanie: Czy dziadek też zginął w katastrofie z prezydentem? My #!$%@?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bezi232: wtc-ogladalem wybuchy w tv nie pamiętam szczegółów xd. JP2 modliłem się z całą rodziną. Smoleńsk Wyciskalem wielkiego syfa na ramieniu, tryskała z niego krew xD i ojciec zadzwonił z Niemiec co się #!$%@? w PL, że prezydent nie żyje. Włączyłem TVN24 padłem na kolana i się przeżegnałem.
@bezi232:
2001-09-11 - urodziny koleżanki z klasy z podstawówki. Leciała telewizja gdzieś w tle i nagle pokazali samoloty wlatujące w WTC.
2005-04-02 - pojechaliśmy ze starymi do ich znajomych. Oni siedzieli w salonie, a ja z bratem i ich synami graliśmy w Tibie. Nagle w Tibii p0lacy zaczęli pisać, że papaj umarł i zmieniali stroje na czarne.
2010-04-10 - pomagałem ojcu w ogrodzie, jak sąsiad powiedział, żebyśmy koniecznie radio włączyli
-Zamach na WTC 11.09.2001

-Śmierć JP2 02.04.2005

-Katastrofa Smoleńska 10.04.2010


@bezi232: W każdym z tych 3 przypadków pamiętam babcię i dziadka, którzy panikowali, że będzie wojna xD

Rodzice jedynie co to byli trochę zaniepokojeni, ale do zostawania preppersem i uciekania do Szwajcarii to było im daleko xD
@bezi232:
11/9 wróciłem z gimnazjum i jadłem obiad przed telewizorem, był ładny, słoneczny dzień.

2/04 pamiętam że robiliśmy bramę u dziadka, tyle pamiętam z tego dnia.

10/4 obudziłem się na kacu, w nocy śnił mi się Kaczyński ( nie wiem który) z zepsutymi zębami. Później dostałem smsa z jakiegoś nieznanego mi numeru i pamiętam że sieć komórkowa przestała działać w pewnym momencie, nie dało się dzwonić lub wysyłać smsow. Było pochmurno
Zamach na WTC 11.09.2001


Wrocilem ze szkoly, podstawowki, i ogladalem tv w pokoju rodzicow, dodatkowo zaraz po tym ataku, w miescie niedaleko mnie zjaral sie transformator, blyskajac na pol miasta przez dluzszy czas, wywolujac niemale poruszenie :)

-Śmierć JP2 02.04.2005


Wychodzilem z psem na dwor, pamietam ze nie moglem w to uwierzyc.

-Katastrofa Smoleńska 10.04.2010


Spalem, zadzwonila mama z pracy i powiedziala mi ze jakas katastrofa sie wydarzyla, polprzytomny stwierdzilem ze pewnie