Wpis z mikrobloga

Utworzyłem dyskietkę startowa z Windows xp na USB, na USB jest wgrany windows xp, a utworzyłem to jako bootowalna dyskietka win98, co mam wpisac w wierszu poleceń żeby odpalil instalacje windowsa xp ? Pliss pomóżcie tylko taki sposób zadziałał, wcześniej sam win xP nie chciał się zbootowac. Jestem już blisko
#systemyoperacyjne #windows #windowsxp
oceanzpokoju - Utworzyłem dyskietkę startowa z Windows xp na USB, na USB jest wgrany ...

źródło: comment_1627312739hFlfeKNQ2j1v9RtW7R4eMK.jpg

Pobierz
  • 26
Wlasnie wykrywa pendrive, ale nie bootuje się a na innym kompie dziala, robiłem to rufusem


@oceanzpokoju: a moze go robiles pod gpt zamiast mbr? Ustawiles bootowanie z usb? Ustawiles dysk usb na pierwszym miejscu do bootowania? Probowales wybierac recznie z czego ma bootowac?
I słyszałem że można dyskietkę startowa zrobić z win98 i z tego puścić instalacje win xP ale kompletnie nie ogarniam wiersza poleceń pisze że invalid disk jak proboje wybrać setup, ale widzisz dyskietkę z kolei już widzi
@oceanzpokoju: Jeżeli to problem z BIOS bez wsparcia dla rozruchu z USB, to możesz spróbować dyskietki/płyty startowej z PLOP Bootmanager.
Używałem tego do startowania z USB na leciwych sprzętach bez wsparcia dla startu z USB (z ~2001 roku).

Dyskietka przedstawia się jako Windows 98, bo XP ładuje takiego DOSa rozruchowego (bodaj DOS 6.22 lub późniejszy będący częścią Windows z linii 9x/ME).
Ten do wykrycia napędu CD/DVD potrzebuje sterownika napędu dla MSDOS