Wpis z mikrobloga

Mireczki dzisiaj zamontowano mi klimatyzację i NIGDY i NIC jeszcze tak nie podniosło mi komfortu życia w mieszkaniu jak te wiszące na ścianie, prawie niewidoczne, gówienko. Serio. Ja pochodzę z dość skromnego domu (żeby nie powiedzieć biednego) i dla mnie to jest trochę abstrakcja, że można normalnie funkcjonować w mieszkaniu, kiedy za oknem jest ponad 30 stopni (druga fota w komentarzu). Polecam, serio, jakieś automatyczne odkurzacze, zmywarka, suszarka do prania, duży telewizor - olejcie to i kupujcie klimatyzatory. Jest po godzinie 20.00 i zamiast siedzieć ze spoconym rowkiem i brać dziesiąty prysznic, ja sobie chilluje z pieskiem na kanapie i patrzę na kolejny odcinek serialu, popijając kawkę (z której rezygnowałem przy upałach bo było jeszcze goręcej).
#klimatyzacja #chwalesie #bogactwo #polskiedomy
M.....H - Mireczki dzisiaj zamontowano mi klimatyzację i NIGDY i NIC jeszcze tak nie ...

źródło: comment_1627495806x4BLgPdeDs8hGZ07QOPDO7.jpg

Pobierz
  • 154
@Polinik: jeśli chodzi o miasto to Wrocław (bo to może mieć duży wpływ np. na cenę), a firmę wybrałem z polecenia "osiedlowego" że tak powiem (montowali już sporo klimatyzacji w moim bloku, uznałem, że nic ich nie zaskoczy, myliłem się ;) ) i jestem średnio zadowolony. Zostawili trochę śmieci, papierków z urządzeń, woreczków itp (co nie wpływa na instalację czy urządzenie oczywiście ale dla mnie wpływa na odbiór "całości" i ja
M.....H - @Polinik: jeśli chodzi o miasto to Wrocław (bo to może mieć duży wpływ np. ...

źródło: comment_1627497792K3wXEaH0nmRwURfaNwGZgx.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Polinik: materiałowo to około 50 zł za metr razem z korytami. Ale wyceny robi się indywidualnie, bo co innego położyć 4m kanału po prostej ścianie, a co innego ciągnąć 4m instalacji przez 2 pokoje i potem jeszcze przez strop.
@Polinik: spoko, jeśli masz jakieś jeszcze pytania i będę w stanie pomóc jako laik, to chętnie odpowiem :)
Co do agregatu - jest jeden agregat na balkonie (więcej się nie mieściło tzn. zajmowały razem za dużo miejsca) i dwie jednostki w środku. To jest tak naprawdę to, co robi całą cenę. Dla mnie zaskoczeniem było to, że dwa agregaty są znacznie tańsze (tzn. o około 3k zł) niż jeden. Jeśli masz
Dla mnie zaskoczeniem było to, że dwa agregaty są znacznie tańsze (tzn. o około 3k zł) niż jeden. Jeśli masz możliwość to bierz dwa splity, bo w użytkowaniu nie ma różnicy, jedynie w instalacji i w ilości miejsca. A cena jest totalnie inna


@Mu_H:
I, to jest cenne info, dzięki!
U mnie właśnie luzik będzie.
Mamy 2-piętrowe mieszkanie, przy schodach jest taras, na którym mogę walnąć agregat rak, że nikt go
@Mu_H: Właśnie zastanawiam się czy wystarczy jakaś przenośna za 1k czy montować splita za 3-4k. Mieszkanie malutkie niecałe 30m2 więc wydaje mi się że przenośna (dwururowa) wystarczy. Minus to oczywiście większy hałas i mniejsza wydajność ale w kieszeni zostaje dużo więcej.
@Mu_H: Ech, w domu rodzinnym sobie zamontowałem, wydałem prawie 4k, i po półtora roku się wyprowadziłem. Tęskno mi za nią w te upalne noce. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Choć i tak nie mam obecnie choćby 50% #!$%@?, jakie miałem w rodzinnym na poddaszu w lato. Ledwo, ale da się żyć.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Mu_H: zastanawiałam się nad zamontowaniem klimatyzacji w domu, niestety w moim przypadku odpada :( już w pracy mam problemy związane ze zbyt suchym powietrzem przez klimatyzację i/lub Webasto, w domu sobie dokładać nie będę, bo moje oczy znienawidzą mnie już do końca :(