Wpis z mikrobloga

Mireczki dzisiaj zamontowano mi klimatyzację i NIGDY i NIC jeszcze tak nie podniosło mi komfortu życia w mieszkaniu jak te wiszące na ścianie, prawie niewidoczne, gówienko. Serio. Ja pochodzę z dość skromnego domu (żeby nie powiedzieć biednego) i dla mnie to jest trochę abstrakcja, że można normalnie funkcjonować w mieszkaniu, kiedy za oknem jest ponad 30 stopni (druga fota w komentarzu). Polecam, serio, jakieś automatyczne odkurzacze, zmywarka, suszarka do prania, duży telewizor - olejcie to i kupujcie klimatyzatory. Jest po godzinie 20.00 i zamiast siedzieć ze spoconym rowkiem i brać dziesiąty prysznic, ja sobie chilluje z pieskiem na kanapie i patrzę na kolejny odcinek serialu, popijając kawkę (z której rezygnowałem przy upałach bo było jeszcze goręcej).
#klimatyzacja #chwalesie #bogactwo #polskiedomy
M.....H - Mireczki dzisiaj zamontowano mi klimatyzację i NIGDY i NIC jeszcze tak nie ...

źródło: comment_1627495806x4BLgPdeDs8hGZ07QOPDO7.jpg

Pobierz
  • 154
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MisieRzadza: wszystko jest tak jak chciałem, wręcz modliłem się przed montażem, żeby weszła w tę stronę, bo sprawa rozbijała się o milimetry. Jakby dali w drugą stronę to bym miał pół balkonu #!$%@?, a moja żona jak to usłyszała to było REEEEE xD
Z tym wydmuchem ciepłego powietrza jest w sumie spoko, jak stawiam pranko na balkonie to szybko wysycha ( ͡ ͜ʖ ͡). Na pewno
A to krzesło na balkonie to jakaś masówka z marketu czy coś specjalnego


@Malchos: to zwykła IKEA, dział "meble ogrodowe" niestety nie pamiętam już modelu :) Była też wersja z drewnianymi żeberkami. Siedzi się ok ale znajomi mają bardzo, bardzo podobne krzesło tylko właśnie z drewnianym wykończeniem i wytrzymało jeden sezon, potem łuszczenie, wykrzywienia itp itd. Więc ja polecam raczej te w pełni metalowe, tylko w dupę zimno wieczorami ;)
@blunch: hej Mireczku, na dniach zakładam klimatyzację i niestety będę również musiał odprowadzać skropliny do zbiornika na balkonie.

Jesteś w stanie odpowiedzieć mi jak dużo skroplin jest produkowanych w ciągu dnia(jeśli dobrze rozumiem, to masz jednostkę 3,5kW czyli taką jak ja planuję zamówić). I w jaki sposób rozwiązałes zbieranie skroplin? Zwykle wiaderko do którego wchodzi luźna rurka czy jakoś bardziej elegancko? Czy obsługa tego jest uciążliwa?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@niemamzadnegokontanawykopie: Heja, wszystko zależy od temperatury, jednakże spokojnie możesz założyć 3/4 lub całe wiadro wody po dniu pracy (albo i więcej). Wiadro to u mnie jedyna możliwość odprowadzenia skroplin (nie ma rynien przy balkonie).
Jedyny problem to noszenie wiadra i wylewanie wody do kibla :) nie polecam podlewać tą wodą kwiatów jak polecają w necie.
blunch - @niemamzadnegokontanawykopie: Heja, wszystko zależy od temperatury, jednakże...

źródło: comment_1652029384EDU6imc7wNl7YEsvsZdtud.jpg

Pobierz