Wpis z mikrobloga

Mireczki dzisiaj zamontowano mi klimatyzację i NIGDY i NIC jeszcze tak nie podniosło mi komfortu życia w mieszkaniu jak te wiszące na ścianie, prawie niewidoczne, gówienko. Serio. Ja pochodzę z dość skromnego domu (żeby nie powiedzieć biednego) i dla mnie to jest trochę abstrakcja, że można normalnie funkcjonować w mieszkaniu, kiedy za oknem jest ponad 30 stopni (druga fota w komentarzu). Polecam, serio, jakieś automatyczne odkurzacze, zmywarka, suszarka do prania, duży telewizor - olejcie to i kupujcie klimatyzatory. Jest po godzinie 20.00 i zamiast siedzieć ze spoconym rowkiem i brać dziesiąty prysznic, ja sobie chilluje z pieskiem na kanapie i patrzę na kolejny odcinek serialu, popijając kawkę (z której rezygnowałem przy upałach bo było jeszcze goręcej).
#klimatyzacja #chwalesie #bogactwo #polskiedomy
M.....H - Mireczki dzisiaj zamontowano mi klimatyzację i NIGDY i NIC jeszcze tak nie ...

źródło: comment_1627495806x4BLgPdeDs8hGZ07QOPDO7.jpg

Pobierz
  • 154
@Mu_H: Ja mam co prawda przenośną (mieszkanie nie moje, więc nie będę kół dziur), ale i tak jest mega. Oczywiście idzie to na jeden pokój, ale i tak na zewnątrz mam 30 stopni, a w środku 22-23 i jest mega.

Klima to w obecnych czasach, upałów letnich, zdecydowany must-have. Kurde, właśnie teraz w #krakow jest środek nocy a na zewnątrz 20 stopni. 20. I to któryś dzień z rzędu - to
1. jak filtry w klimie nie są zagrzybiałe to nie ma problemu z zatokami
2. klimę da się ustawić żeby wiała w sufit a nie po ludziach
3. obecnie bez klimatyzacji w Polsce to nie życie, jest wysoka temperatura+wysoka wilgotność powietrza
4. nie kupujcie tego przenośnego dziadostwa co się wystawia rurę za okno, jest to głośne i małowydajne
5. rachunki za prąd = liczcie 0,70zł za godzinę pracy klimatyzacji, około 100 zł
@Mu_H: do pierwszego zaziębienia zatok. Pozdrawiam cieplutko.


@kanarex: Beka zawsze z tego. Jak siedzialem na Florydzie to tam mieli ultra beke z p0laków robaków co mysla ze od klimy łapie sie choroby xD

Taki „przesąd” to jest tylko chyba w Polsce. Nie spotkalem sie z taka glupota nigdzie na swiecie.
Moze po za Polska ludzie sa wyksztalceni i wiedza, ze choroby sa od wirusow i bakterii, a wyziębienie organizmu jedynie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mu_H: w obecnym mieszkaniu mam słońce od 13 do zachodu i nie jest niczym osłonięte także musiałbym ponad te 10k wydać na klimę a o rachunkach za prąd przy obecnych i kolejnych podwyżkach nie ogarnę. I tak żyje tak jak ty kiedyś, przeklinam to cholerne lato bo jak jest komp włączony to ledwo się żyje. Jedyna opcja to wynająć jakieś 20m2 z klima ale to koszt blisko 3k zł/msc, z czym
@Mikrosoft #!$%@?.. kilka godzin codziennie, glownie popoludniami i wieczorami, bo zachodnie okna i nie bylo zadnej roznicy w rachunkach, ot tyle samo co zuzywasz swiatla w sezonie jesienno-zimowym. A placilam za dosłowne zuzycie w wynajmowanym mieszkaniu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mu_H: mieszkanie wynajmowane jak coś także kwestia jego zmiany,ale niektórzy potrafią sobie za klimę ładnie policzyć. Ciekawe z tym: więcej o 100zł w sezonie, to znajomi nagadali mi bzdur jakie to rachunki przychodzą