Wpis z mikrobloga

Nie mogę spać. Budzę się w okolicy 1-2 ale idzie zasnąć, potem 3-4 i zaczyna się problem no i znowu przed 5 i już ciężko jest zasnąć.

I tak co noc #!$%@?. Jestem notorycznie zmęczona, wręcz wyczerpana. Mam dość. ()

#zalesie #spanie #bezsennosc
  • 102
  • Odpowiedz
@kitty-cat: to idz do jakiegos dobrego psychiatry :) ja mam leki po ktorych zasypiam w 15min, ale kazdy jest inny, dobry lekarz dobierze cos odpowiedniego dla Ciebie :)
  • Odpowiedz
  • 70
@kitty-cat:
Miałem to samo. Ogólnie zainteresowałem się sprawami snu do tego stopnia, że traktuję to jak pełnoprawna naukę. W skrócie to; po przebudzeniu wychodz od razu na zewnątrz, zawsze zasypiaj o tych samych porach, wstawaj też, unikaj światła przes spaniem, zrob 100% ciemność w pokoju. Jak nie pomoże (mi nie do końca pomogło) to polecam walerianę, spie po niej #!$%@?

Zrob wszystko co możesz zanim zaczniesz brać jakieś leki, bo po
  • Odpowiedz
  • 0
@3k1m: ech staram się to robić, może poza wychodzeniem na zewnątrz po spaniu? W sensie w piżamie jeszcze?

Zasypiam i wstaje praktycznie z zegarkiem w ręku. Zasypiam około 22 i okolice 5 i już na nogach jak stara baba, zresztą wybudzam się również o regularnych godzinach, praktycznie zawsze około 1.30, 3.30 i 4.30 :(
  • Odpowiedz
@kitty-cat:
Upraszczając to w gałkach ocznych mamy takie receptory, które dobrze jest pobudzić jak najsilniejszym swiatlem, zaraz po przebudzeniu, by ustawić rytm dobowy. Można kupić zamiast tego z biedy tą lampę na sezonową depresję i sobie poświęcić przez 10 minut.

Ogólnie to takie wybudzenie się o tych samych porach może być spowodowane, tym że w głębi duszy się czymś bardzo martwisz. Ewentualnie poziom cukru Ci się zmienia, albo coś w ten
  • Odpowiedz
@shrKEK:
Melatonina jest dobra dla starych ludzi, i trzeba na nią bardzo uważać, ale idę spać i nie chce mi się argumentować. Ja tak jak kitku, lubię walerianę, jedynie dziwne sny są po tym
  • Odpowiedz
I tak co noc #!$%@?. Jestem notorycznie zmęczona, wręcz wyczerpana. Mam dość.


@kitty-cat: 10 km biegu przed snem + trening 45 min. Odstaw kawę i komputer 3 godziny przed snem. Po tygodniu będziesz spać jak niemowlę.
  • Odpowiedz
@shrKEK Melatonina jej nie pomoże bo to nie lek nasenny, wręcz może pogorszyć sprawę

@3k1m Nie, po prostu melatonina jest dla ludzi co mają problem z zaśnięciem natury po prostu samego snu a nie np chorób czy innych zaburzeń więc jak ktoś ma jakieś inne problemy to ona nie pomoże na sen.
  • Odpowiedz
@kitty-cat: w spokojnym śnie pomaga dzielnie łóżka z ukochaną osobą. Moja była dziewczyna miała spore problemy ze snem, ale dałem jej taki spokój wewnętrzny i ciepło, że spała jak zabita. Trzeba też popracować nad nawykami/dietą. Jeżeli budzisz się o konkretnych godzinach to zainteresowałbym się pracą narządów wewnętrznych. 2 godziny przed snem nie jemy. Wyklucz używki ze swojego życia papierosy/alkohol/inne oraz destrukcyjne zachowania. Rób codziennie spacery najlepiej z 2-3 godziny przed snem.
  • Odpowiedz