Wpis z mikrobloga

Nie mogę spać. Budzę się w okolicy 1-2 ale idzie zasnąć, potem 3-4 i zaczyna się problem no i znowu przed 5 i już ciężko jest zasnąć.

I tak co noc #!$%@?. Jestem notorycznie zmęczona, wręcz wyczerpana. Mam dość. ()

#zalesie #spanie #bezsennosc
  • 102
  • Odpowiedz
@kitty-cat: Mialem tak samo, pomoglo mi uzupelnianie magnezu, B6 i dorzucam jeszcze persen forte przed spaniem. Znaczaco poprawilo to moj sen
  • Odpowiedz
@kitty-cat: Aż dziwne, że nikt jeszcze o tym nie wspomniał. Potrzebujesz ruchania. Jak cię ktoś dobrze wybatoży, to przez 8 godzin będziesz spać jak suseł, a jedynymi efektami ubocznymi będą otarcia i utrudnione chodzenie. Piszę z doświadczenia moich byłych.
  • Odpowiedz
Zrob wszystko co możesz zanim zaczniesz brać jakieś leki, bo po nich sen nie jest w pełni regenerujący


@3k1m: xD powinieneś bana dostać za udzielanie takich szkodliwych porad
  • Odpowiedz
@kitty-cat: wysyp kabaretu że hehe problemem jest ruchanie za 321

Ogólnie to opcji widzę kilka. Cierpiałem kiedyś na bezsenność, nie wiem skąd przyszła ale bite kilka miesięcy budziłem się koło 3 rano i nic, nie szło usnąć. Miałem tak po jakichś lekach ssri, pamiętam że brałem też leki nasenne i albo one mnie rozregulowały albo je brałem na polepszenie tego stanu.
Pierwsza rzecz to ekran przed snem, a tak ze dwie
  • Odpowiedz
@kitty-cat: interesowałaś się higieną snu?

Brak ekranów, brak żarcia, brak nerwów przed snem. Picie kawy w ciągu dnia też ma wpływ. Wczytaj się w ten temat, bo możesz robić połowę tych rzeczy na odwrót. Zadbanie o zdrowe jedzenie w ciągu dnia też pomoże.
  • Odpowiedz
@kitty-cat: dwie rzeczy, które mi przychodzą na myśl:

1. jeśli pijesz często alkohol, to spróbuj go odstawić
2. pomyśl o wizycie u psychiatry, może masz jakieś problemy w głowie, leki potrafią pomóc się wyciszyć. To doraźna pomoc, ale może być bardzo skuteczna, a bez snu to ciężko cokolwiek budować.
  • Odpowiedz
Upewnij się też, że nie śpisz w zamkniętym szczelnie pomieszczeniu, ja się wybudzam z bólem głowy jak zamknę drzwi od sypialni na noc, o 3 już jest bardzo duszno. Kolejna sprawa to ciśnienie, zerknij sobie na wykresy i skoreluj z tym kiedy ci jest łatwo spac, a kiedy ciezko. Może reagujesz na zmiany ciśnięcia, bo są z nim problemy. Plus to co napisali wszyscy wyzej
  • Odpowiedz