Wpis z mikrobloga

@Interwyga A jesteś pewny że w tych miejscach w których jechałeś miałeś pierwszeństwo przed autem?

Bo przepisy są tak #!$%@? że pierwszeństwo na przejeździe rowerowym masz dopiero jak na nim jesteś. Jak dojeżdżasz w teorii pierwszeństwo dalej ma auto... Chyba że skręca w prawo wtedy musi ci ustapic.

A co do schodzenia z roweru. Ile razy ja już widziałem kolarzy jadących na przejściu dla pieszych jakby mieli te same prawa co na
@Mrrilb: taaa, bo patoparkowanie czy przekraczanie prędkości ukróciły tablice rejestracyjne. Ja po drodze do pracy w 4 miejscach widzę zawsze samochody wystające na pas rowerowy, a w jednym parkujących na pasie dla rowerów, bo McDonald. Rowerzyści jeżdżą lepiej od kierowców i tak i świadczą o tym policyjne statystyki. W wypadkach rower samochód w zależności od roku 55-70% przypadków winny jest kierowca. Tacy to kierowcy są święci.
@Interwyga: takie sytuacje się zdarzają, ale 4 razy w 20 minut to już raczej problem jest w tobie. Nie jechałeś czasem ~30 km/h albo nie wyskakiwałeś zza krzaka? ( ͡° ͜ʖ ͡°)