Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy te trzy wykroczenia (wyprzedzanie na gazetę, na podwójnej ciągłej i wyprzedzanie na skrzyżowaniu na gazetę) wystarczą, aby punktami odebrać "kierowcy" prawo jazdy po zgłoszeniu na policje? Koleś w kilkanaście sekund tyle narozrabiał. Taguje #polskiedrogi by piraci, który łamią prawo i narażają innych nie myśleli że jak mają janosika, cb i nawigację to że będą bezkarni.

#krakow #rower

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #610a4cac85e619000a2d5d95
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Czy te trzy wykroczenia (wyprzedzan...
  • 101
@pan_warell: zapomniałem, że p0lak za kierownicą ma #!$%@? w to, że zbliża się do przejścia dla pieszych czy przejazdu rowerowego

Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście
@damian_co_dalej: przecież kierowca nie potrącił go na pasach, dał czas na przejazd tylko rowerzysta nagle odbił w lewo (założe się, że nawet bez sygnalizacji ręką).

Więc kierowca dzban bo jednak ja bym przyhamował mocniej żeby nie wyprzedzać na 3 ale rowerzysta nie lepszy ¯\_(ツ)_/¯
@rskk: a jak miał się zachować rowerzysta w tym przypadku, skoro według prawa nie może wjechać na chodnik XDD? powinien na przejeździe się zatrzymać, zejść z roweru i go tam przeprowadzić, a potem co? iść po chodniku i włączyć się do ruchu magicznie?
Najpierw p0lscy puszkarze krzyczo #!$%@? NA ŚCIEŻKE, ale jak rowerzysta potem musi #!$%@?ć jakieś niebezpieczne dla obu stron ruchy, żeby jeździć ZGODNIE Z PRZEPISAMI (wiadomo, jak każdy puszkarz
@damian_co_dalej: nie wiem, poproś najbliższy sekretariat o interpretacje, moim subiektywnym zdaniem dla ogółu społeczeństwa w tej sytuacji zdecydowanie bardziej bezpieczne byłoby kontynuowanie jazdy chodnikiem niż nagły skręt na ulice kompletnie z dupy (tutaj nawet jak sygnalizował to kierowcy #!$%@? widzieli bo byli prostopadle), ale oczywiście pedalarze nie ogarniają że łatwiej zatrzymać 15 kilowy rowerek niż 1500 kilowy samochód
@damian_co_dalej: Czasami lepiej jeździć "nielegalnie" i ze zdrowym rozsądkiem niż wyprawiać niebezpieczne dla siebie manewry żeby nie złamać jakiegoś idiotycznego przepisu. Ja zawsze jeżdżę tak, żeby przeszkadzać jak najmniejszej ilości osób i polecam ten styl bycia na rowerze. Jeżeli obok jest duży, szeroki chodnik który nie jest z krzywej kostki to jadę po nim, a nie po drodze. Wiem ilu jest frustratów w samochodach, którzy nie umieją wyprzedzać i zachować się
Czasami lepiej jeździć "nielegalnie" i ze zdrowym rozsądkiem niż wyprawiać niebezpieczne dla siebie manewry żeby nie złamać jakiegoś idiotycznego przepisu.


@uytx: Dokładnie! Dlatego poruszam się w większości jezdniami, jeżeli droga dla rowerów będzie wymuszać na mnie niebezpieczne manewry :) - wrzucam zdjęcie, gdzie jeżdże ulicą, szkoda tylko, że kierowcy na mnie trąbią i chcą mnie opryskiwać spryskiwaczem do szyb ://////////
damiancodalej - > Czasami lepiej jeździć "nielegalnie" i ze zdrowym rozsądkiem niż wy...

źródło: comment_1628072239Wt6sebLB07hHORtfKccSbK.jpg

Pobierz
@damian_co_dalej: @m3r1n0w4g6m: wam od tych obcisłych strojów rowerowych to chyba odcina dopływ krwi do mózgu xD

ja po prostu jak jadę rowerem to jestem świadom że jak rozpędzone dwie tony we mnie wjadą to niewiele ze mnie zostanie i w wielu sytuacja pomimo pierwszeństwa zachowuje dużą ostrożność

pedalarze z kamerkami na łbach nie patrzące na nic to taki odpowiednich samochodziarzy co jak jadą drogą z pierwszeństwem i ktoś się #!$%@?