Przemiennik Cross-band SSTV ISS - czyli obrazki z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, ale przez nasz testowy przemiennik w misji stratosferycznej.
Zapraszamy do testów radiowych i odbierania obrazków nadawanych bezpośrednio z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, jak i retransmitowanych w tym samym czasie "na żywo" przez specjalnie przygotowany przez nasza ekipę przemiennik amatorski.
Tak, dobrze się spodziwacie !
Podczas najbliższej misji stratosferycznej 7.08.2021 która wystartuje z Wrocławia około godziny 13:00 spóbujemy retransmitować obrazki SSTV PD120 nadawane w tym samym czasie z pokładu ISS. Wszystko to dzięki zbudowanej specjalnie, testowej amatorskiej stacji przekaźnikowej (przemiennikowi). Będzie on odbierał sygnał nadawany wprost z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na częstotliwości 145.800MHz i automatycznie nadawał go na częstotliwości 437.9875MHz.
Dzięki temu będziecie mogli odbierać sygnał bezpośrednio z ISS, jak i poprzez naszą misję startosferyczną. Celem tego eksperymentu jest sprawdzenie możliwości technicznych budowanych przez nas urządzeń (powstała nowa, poprawiona wersja przemiennika cross-band), oraz koncepcji samej retransmisji sygnału nadawanego z ISS podczas przelotów.
Dodatkowo przetestujemy nowe wersje urządzeń LoRa WAN 868MHz.
Pdsumowując: Zapraszamy do odbioru obrazków z ISS w dniach 6-7.08.2021, więcej informacji: https://amsat-uk.org/ Zapraszamy do prób nasłuchu (7.08.2021 po godz 14tej) sygnału z ISS przez nasz przemiennik 437.9875MHz Spróbujemy retransmitować dwa przeloty, pierwszy rozpocznie się około godziny 14:30 i kolejny około 16tej. Dokałdne godziny przelotu możecie sprawdzić w dniu eksperymentu za pomocą np programu ORBITRON, aplikacji ISS Dtetector i innych.
WAŻNE Eksperymentalny przemiennik podczas całego lotu nadaje sygnał (nośna + szum odbiornika) Przemiennik ma celowo wyłączoną na tą misję blokadę szumów. Od startu do lądowania na częstotliwości 437.9875 będzie emitowany i słyszalny szum odbiornika. W momencie, kiedy przemiennik odbierze sygnał z ISS, my również go usłyszymy.
Pamietajcie !!! To jest eksperyment ! Nie wiemy do końca, czy wszystko zadziała prawidłowo. Prawdopodobnie nikt przed nami tego nie robił więc prosimy o cierpliwość i zrozumienie.
Dane misji: start: 7.08.2021 Wrocław wejście przemiennika: 145.800 (prosimy nie testować nadawania, będą kolejne loty to się pobawimy , ) Wyjście przemiennika: 437.9875MHz sygnał: SSTV PD120 APRS 432.500MHz (lokalizacja) SQ6NLN-12 4FSK 437.600MHz (lokalizacja) SQ6NLN LoRa WAN 868MHz SP6ZWR-ttg
Zapraszamy do testów radiowych i odbierania obrazków nadawanych bezpośrednio z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, jak i retransmitowanych w tym samym czasie "na żywo" przez specjalnie przygotowany przez nasza ekipę przemiennik amatorski.
Tak, dobrze się spodziwacie !
Podczas najbliższej misji stratosferycznej 7.08.2021 która wystartuje z Wrocławia około godziny 13:00 spóbujemy retransmitować obrazki SSTV PD120 nadawane w tym samym czasie z pokładu ISS.
Wszystko to dzięki zbudowanej specjalnie, testowej amatorskiej stacji przekaźnikowej (przemiennikowi).
Będzie on odbierał sygnał nadawany wprost z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na częstotliwości 145.800MHz i automatycznie nadawał go na częstotliwości 437.9875MHz.
Dzięki temu będziecie mogli odbierać sygnał bezpośrednio z ISS, jak i poprzez naszą misję startosferyczną.
Celem tego eksperymentu jest sprawdzenie możliwości technicznych budowanych przez nas urządzeń (powstała nowa, poprawiona wersja przemiennika cross-band), oraz koncepcji samej retransmisji sygnału nadawanego z ISS podczas przelotów.
Dodatkowo przetestujemy nowe wersje urządzeń LoRa WAN 868MHz.
Pdsumowując:
Zapraszamy do odbioru obrazków z ISS w dniach 6-7.08.2021, więcej informacji: https://amsat-uk.org/
Zapraszamy do prób nasłuchu (7.08.2021 po godz 14tej) sygnału z ISS przez nasz przemiennik 437.9875MHz
Spróbujemy retransmitować dwa przeloty, pierwszy rozpocznie się około godziny 14:30 i kolejny około 16tej.
Dokałdne godziny przelotu możecie sprawdzić w dniu eksperymentu za pomocą np programu ORBITRON, aplikacji ISS Dtetector i innych.
WAŻNE
Eksperymentalny przemiennik podczas całego lotu nadaje sygnał (nośna + szum odbiornika)
Przemiennik ma celowo wyłączoną na tą misję blokadę szumów.
Od startu do lądowania na częstotliwości 437.9875 będzie emitowany i słyszalny szum odbiornika. W momencie, kiedy przemiennik odbierze sygnał z ISS, my również go usłyszymy.
Pamietajcie !!! To jest eksperyment !
Nie wiemy do końca, czy wszystko zadziała prawidłowo.
Prawdopodobnie nikt przed nami tego nie robił więc prosimy o cierpliwość i zrozumienie.
Dane misji:
start: 7.08.2021 Wrocław
wejście przemiennika: 145.800 (prosimy nie testować nadawania, będą kolejne loty to się pobawimy , )
Wyjście przemiennika: 437.9875MHz
sygnał: SSTV PD120
APRS 432.500MHz (lokalizacja) SQ6NLN-12
4FSK 437.600MHz (lokalizacja) SQ6NLN
LoRa WAN 868MHz SP6ZWR-ttg
Zapraszamy do nasłuchów oraz śledzenia przebiegu misji na https://aprs.fi/ oraz innych stronach np https://tracker.habhub.org/
_________________
Włodel SQ6NLN
JO81LB
#krotkofalarstwo