Wpis z mikrobloga

Progresja medalowa Japonii jest niesamowita. Oni jeszcze w Sydney byli za Polska w klasyfikacji.
Warto aby ktoś w polskim sporcie to przeanalizował. Dorównać nie dorównamy, ale może jakas wyraźna poprawa bedzie.
Bo jak sie nic nie zmieni to bedziemy czekac około 30 lat aby uzbierac tyle złotych co Japonia w kilka tygodni.

Na drugim biegunie m. innymi Rumunia. Oni jeszcze kilknascie lat temu w miare regularnie byli przed Polska w klasyfikacji, a teraz zaledwie 4 medale.

Z innych ciekawostek po raz pierwszy w historii 5 państw w jednych IO przekroczyło liczbe 20 złotych medali.

#tokio2020 #japonia #sport #igrzyskaolimpijskie
szurszur - Progresja medalowa Japonii jest niesamowita. Oni jeszcze w Sydney byli za ...

źródło: comment_1628407002gTmGSyHInzRL61fxuuo5jJ.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@nn1upl: jak dla mnie poruszyłeś sedno sprawy. WF w szkołach był do niczego. Lekka atletyka praktycznie nie istnieje, liczy się tylko piłka. Nikt nie łowi talentów, nie interesuje się. To o czym napisał @szurszur jest bardzo chlubnym, ale niestety wyjątkiem.

Dziś już jestem stary i nie mogę tego odżałować Nienawidziłem WF i unikałem. Jako osoba nie lubiąca gier zespołowych nie było tam dla mnie miejsca. Nawet reprezentacje na zawody biegowe (rzadkość)
  • Odpowiedz
@majk_emigrant: U mnie było podobnie, miałem kolegów czy koleżanki którzy przejawiali jakiś talent w lekkiej, ale nikt nigdy się do nich nie zgłosił. Co prawda sam lubiłem grać w piłkę i ogólnie sporty drużynowe, ale jak dzisiaj patrzę na to z perspektywy czasu, to tego wszystkiego było zajebiście mało, za mało.

Była np. w niższej klasie jedna dziewczyna która kręciła zajebiste czasy w biegu na 60m, nie pamiętam dokładnie jakie ale
  • Odpowiedz