Wpis z mikrobloga

Kukiz od kiedy wszedł w politykę był dla mnie dość dziwnym, by nie powiedzieć kuriozalnym przypadkiem. Teraz wszyscy robią szum wokół jego zachowania. Trzeba się było otrząsnąć, jak wokalista rockowego kabaretu startował na prezydenta a nie dobrych kilka lat później grać larum, bo "panie, okazało się, że Kukiz to menda zwykła jest".


@DocentMarzanek: mnie tego nie musisz pisać. Od początku pisałem że głosowanie na takich ludzi będzie mieć swoje konsekwencje.
@DocentMarzanek: Cóż, za każdym razem, gdy ktoś mówi o "antysystemowcach", to przed oczami mam albo skończonego pajaca, albo kogoś, kto się na skończonego pajaca kreuje, by uderzyć w elektorat, który świeżo nabył czynne prawo wyborcze.
A z Kukizem to jest jeszcze inna sprawa; pamiętam, jak on był zapraszany do różnych programów telewizyjnych w roli "eksperta"/politycznego komentatora - długo przed tym, zanim zaczął kandydować do Sejmu - i opowiadał swoje fantazje, jak
@Mr_Hand_of_Fate: Właśnie zastanawiam się czy on bardziej uwierzył, że oto stanął przed szansą, by odmienić Polskę i faktycznie, jak zauważyłeś, wydaje mu się, że gra z Kaczyńskim czy po prostu jest to z jego strony cyniczne zagranie na zbicie jakiegoś kapitału politycznego. Pytanie tylko, co to za polityczny kapitał, skoro wszyscy uznali go za mendę. W PiS, to się pewnie śmieją tak, że ich brzuchy bolą, bo znaleźli frajera, który podniesie
Popatrz po swoich znajomych, a na pewno, podobnie jak ja znajdziesz zawodników, którzy gdy Kukiz startował w wyborach prezydenckich postawili krzyżyk przy jego nazwisku bo:

- stary mówię ci, tylko Kukiz rozwali ten chory system;

- nie mam na kogo głosować mordo, to dałem głos Kukizowi;

- weź na tych dziadów zagłosujesz? Kukiz, to jedyna opcja

itp. itd.


@DocentMarzanek: no, ja na przykład. 18 lat to jednak za wcześnie na wybory.
@Xianist: jak wziąć pod uwagę to, że Sachajko przecina się z prorosyjskimi organizacjami, a Kukiz powiedział, że "on jest głównym winowajcą", to zaczynam się zastanawiać czy było przekupstwo polityczne czy po prostu szantaż... Może będzie to bardziej widać po kolejnych wypowiedziach Kukiza i po tym czy faktycznie dostanie jakiś dobry stołek.