Wpis z mikrobloga

Człowiek wstaje rano w dobrym humorze, za oknem piękna słoneczna sobota. Wchodzę na wykop na szybko ogarnąć wiadomości z rana i co? po 5 minutach nastrój siada, przeładowanie złymi informacjami- ciągle to samo na głównej- Ogromna Inflacja, nowe podatki, jakieś morderstwo, jakiś gwałt, #koronawirus 8927 fala i na bank zaraz lockdown, bezrobocie rośnie, ceny mieszkań szybują w górę, walka prawicy z lewicą, ktoś zmarł, jakieś przekręty na wiele milionów, jakieś katastrofy klimatyczne, pożary, powodzie.... Tragedia.

Nie chcę przez to mówić, że to wszystko nie istnieje bo istnieje, ale przeładowanie złymi informacjami jakie tu występuje naprawdę może wpływać na nastrój człowieka. Chyba nawet jest taki termin w #psychologia?

Tylko mirko ratuje z jakąś dawką #heheszki i #memy

Od tak #przemyslenia z sobotniego poranka. Polecam dzisiaj porobić coś z #sport lub #rower z dala od komputera , oczyścić się z tej dawki negatywnych informacji póki ostatnie 2tyg pogody w Polsce :)

#feels #wykop #dziendobry #polska
  • 28
  • Odpowiedz
@Beszczebelny dlatego prawie tutaj nie zaglądam, nic dziwnego, że większość ludzi tutaj choruje na zaburzenia emocjonalne i depresję skoro karmią się codziennie negatywnymi informacjami albo utwierdzają w swoim poczuciu beznadziejności i nieszczęścia, nawet jeśli chcieliby z tego wyjść to codzienne zaglądanie tutaj i udzielanie się z pewnością im w tym nie pomaga. Mało ludzi zdaje sobie sprawę jaką siłę mają informacje które przyjmujemy do naszej głowy i jak później emocje które w
  • Odpowiedz
@Beszczebelny chodź popłyniemy na Belize i będziemy chillować na plaży, zagrzebywać stopy w gorącym piasku i lepić zamki, a potem łowić ryby na kolację z lazurowego oceanu. Będziemy sprzedawać muszelki turystom (a tak naprawdę to narkotyki) Zamieszkamy w drewnianej chatce z palmowym dachem.
Mówię Ci, zero potrzeb, zero rozczarowań, zero internetu, zero podatków i katastrof, tylko szum oceanu i świeże owoce morza ( ͡º ͜ʖ͡º)

  • Odpowiedz
@Beszczebelny Wszyscy gadają ze tv straszy i wprowadza w panikę aby utrzymać uwagę widzów najdłużej jak się da, a potem wchodzą na główna wykopu gdzie tak naprawdę ludzie sami sobie wkopuja codziennie same możliwie najgorsze newsy które nawet nie muszą być faktami (bardzo często są to artykuły na temat mrocznych spekulacji co i jak się może stać).

Brzmi ironicznie co nie? Ale prawda jest taka że we wszystkich mediach sprzedaje się zasda
  • Odpowiedz
Nie chcę przez to mówić, że to wszystko nie istnieje bo istnieje, ale przeładowanie złymi informacjami jakie tu występuje naprawdę może wpływać na nastrój człowieka.


@Beszczebelny: doszedłem wczoraj do identycznych wniosków, jest ciepłe, piękne lato, a człowiek ostatnimi dniami zdołowany jak pod koniec osranego roztopami stycznia
+ przypomniałeś mi że przez ten weekend obiecałem sobie nie wchodzić na główną
  • Odpowiedz
@Beszczebelny Mam ostatnio takie same odczucia. Czytanie wykopu (i Mirko tez) to są same źle newsy. Co jeden to lepszy i strasznie się nakręcam. Na tym portalu już w zasadzie nie ma ciekawostek - 90% to straszenie się. Wydaje mi się że kiedyś na wykopie tak nie było..( kiedyś to było kurła). Przebywając tutaj mam wrażenie że europejska cywilizacja dobiega końca;) pytanie, czy tak rzeczywiście jest, czy wykop to taka banka informacyjna.
  • Odpowiedz
Przeciez o to chodzi. O kreowania poczucia beznadziejnosci u odbiorcy, w celu wywolania niepokojow spolecznych, aby wrocilo to co bylo. Ile jest pozytywnych informacji na wykopku o tym co sie dzieje w kraju, przeciez chcociazby wzrost produkcji przemyslowej. Walczmy z problemami ale mowmy tez o sukcesach.
  • Odpowiedz