Wpis z mikrobloga

Mircy z #programowanie #java #androiddev #android czy jest jakaś książka lub materiały do nauki javy dla frajerów na przykładzie android studio? Fajnie było by, aby było to jakieś darmowe, nie pogardzę. Wszędzie, gdzie patrzę to, a i owszem są kursy, książki, ale w cenach od 200 cebulionów za kurs, książki zakupiłem, ale to nie to. przeglądałem jakieś tutoriale na YT, ale trafiałem na takie, gdzie jest więcej gadania niż treści. Niestety wzbraniałem się od mobilnych, a teraz używam więcej tabletów i telefonu, zamiast kompa i kupa.
  • 12
@Zelber: @acpiorundc: Też myślałem o kotlinie, mimo iż kojarzy mi się z keczupem to czytałem, że nie jest taki zły, czytałem też że bardziej java niż kotlin, tylko nie wiem czy to wynikało czasem z preferencji blogera. I tu dochodzi to co znalazłem @77LatBedeNiedojrzaly: po googlach i YT to tak na pierwszy rzut oka wyskakiwała mi bardziej java niż kotlin ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zatrzymałem
@42315: jeżeli chcesz pracować w spring to java i już część firm przeszła na kotlin+spring a część nie przejdzie ale to nie dotyczy ciebie. Jeżeli chodzi o Android to tylko kotlin serio java to naprawdę przeżytek w mobile. Zaraz wchodzi kmm/kmp to tym bardziej będzie się działo w kotlinowym świecie.
Jeżeli ktoś nie ma doświadczenia w programowaniu to czy branie się bezpośrednio za kotlina nie będzie dużo cięższe niż jakby najpierw przerobił podstawy Javy? Pytam #!$%@?ąc od sytuacji OPa
@janowski85: Z jednej strony tak, bo kilka podstawowych rzeczy Kotlin robi "under the hood".
Z drugiej nie mając podstaw programowania nie szedłbym od razu w Androida, tylko zaczął od podstaw w konsoli np w javie. A potem od razu wchodził w Androida z Kotlinem.