Wpis z mikrobloga

#sluzbazdrowia #sor #przemyslenia #zdrowie
Właśnie wróciłem z SOR Grudziądz, bez żadnej pomocy czy nawet porady. Poniżej objawy:

4h temu (około 23):
- lekki niedowład lewej ręki
- uwidocznione małe żyłki
- przy zaciśnięciu pięści wyraźnie odczucie ścięgien w mięśniach przedramienia i ramienia
- ciśnienie 133/82, oxy 97%

2h temu (około 1):
- niedowład "odchodzi i powraca", do tego lekkie mrowienie palców, zimne ręce
- dalej widoczne małe żyły na nadgarstku
- widoczne żyły na zgięciu łokcia
- odczuwalne kłucie mięśni ramienia przy zginaniu (jakby ktoś mi igły wbijał w mięsień)
- ciśnienie 141/91, oxy 98%

1h temu (około 2):
- wszystko to co 2h temu
- kłucie w klatce piersiowej
- ciśnienie 151/103, oxy 96%
- szumy w uszach
- fale ciepła przechodzące przez całe ciało
Tutaj żona zawiozła mnie na SOR.

Pielęgniarka podpięła mnie pod pulsometr i ciśnieniomierz, wynik 159/113, puls 88. Ja ledwo kontaktuje. Lekarz przychodzi, popatrzył na mnie, spojrzał na ciśnienie, pytał o alkohol (nic nie piłem bo praca). Piguła twierdzi, że ciśnienie normalne, żona naciskała na jakieś badania, ten tylko przejechał palcem po kręgosłupie i mówi "wyczuwalne uszkodzenie kręgów szyjnych" i to może powodować te wszystkie objawy.

Obecnie średnio się czuję, nadal mam szumy w uszach, ręka nie swoja, żona szuka lekarza który by coś jednak zrobił ale bez powodzenia.

Mam wrażenie, że my nie mamy już służby zdrowia, parę lat temu, też w nocy, w innymi problemami (gorączka, wymioty, skurcze mięśni) był cały zespół lekarzy którzy zrobili badania i postawili mnie na nogi. Dzisiaj jeden lekarz i jedna piguła. Nie wiem co myśleć, mam nadzieję, że jakoś tą noc przetrwam i jutro pojadę prywatnie. Spać nie mogę, w pewnym sensie się nawet boję.
  • 52
@Cryolite: Cóż, lekarz nie miał dostępu do diagnostyki obrazowej (szpital w Grudziądzu jest najbardziej zadłużony w PL i na pewno nie stać vh na radiologa w porze nocnej) wiecy puścił do domu. W najlepszym przypadku to moze wyglądać na neuropatie w przebiegu zmian zwyrodnieniowych kr. szyjnego, w najgorszym na zakrzepicę żył powierzchownych i głębokich konczyny gornej lewej z progresją w kierunku zatorowości płucnej. Warto rano znaleźć kogoś z USG Doppler Color
@Cryolite to wygląda jak ucisk na jakiś nerw od strony kręgosłupa + nerwica. Ciśnienie masz w normie, denerwujesz się to Ci skacze. Hydroksyzyna 30mg, prześwietlenie kręgosłupa i ewentualną dalsza diagnostyka. Nie wiem ile masz lat, ale najczęściej szumy są powodowane przez zwezenie tetnic szyjnych i lekkie niedokrwienie. Nie da się niczego wykluczyć ale nie wygląda to na jakikolwiek stan zagrożenia życia żeby trzeba było iść na sor. Idz normalnie do neurologa i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
nie chcieliście i nie chcecie dalej mieć służby zdrowia - byliście, jesteście i będziecie za socjalem a jak coś sie stanie to żale i pretensje :)


@Janusz_z_Rivii: A czy publiczna służba zdrowia nie jest socjalistycznym wymysłem? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@Cryolite: Bo jak idziesz na sor to odrazu musisz liczyć się z tym, żeby mieć jeszcze resztki sił żeby jechać z tymi podludźmi co tak pracują jak z psami żeby zagonić ich do pracy za która dostają pieniążki, bez tego to co najwyzej umrzesz
było trzeba się #!$%@?ć, wyrżnąć łbem o krawężnik. Żonka wezwałaby do ciebie erkę i jako żul/menel miałbyś komplet badań na koszt podatnika


@bartton: Ja mam wrażenie, że żule to się umawiają i napieprzają o krawężnik w równych odstępach czasowych. Na jakimkolwiek SOR bym nie był, w jakimkolwiek mieście, to ZAWSZE prędzej czy później wkracza pijany żul z rozbitym łbem i dwoma ratownikami, który wchodzi bez kolejki i robią mu wszystkie badania
@Marian_Barbarian: Z nerwicą nigdy nie miałem problemów misiek.
@pa_vu_lon: Szukamy od rana prywatnie USG Doppler. Przespałem parę godzin, z rana zauważane przebarwienie na skórze którego wczoraj jeszcze nie było. Pic https://i.imgur.com/cQZl5Is.jpeg , dobrze wiedzieć, że mój tatko mieszka w miejscu z najgorszym szpitalem w polsce, dobry początek urlopu :(
@Janusz_z_Rivii: Żadne z nas nie głosowało na ten rząd, bardziej na opozycje więc meh.
@OstreStronyBrony: Matula jednego wieczoru położyła
@bartton: jak ktoś wyrżnie głową o chodnik to się robi badanie głowy a nie cały pakiet badań.
@2cool2beAgod: jak masz takie podejście do pracowników medycznych to wcale się nie dziwię, że sobie godzinami siedzisz i czekać ;)
@wojtas_mks: guzik prawda, każdy pacjent jest klasyfikowany według stanu zagrożenia życia i zdrowia, to że ktoś zostanie przywieziony karetką nic nie znaczy, jak żul nie chce pomocy to nikt go na siłę