Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do tego wpisu dodaję aktualizację:

Pojechałem dzisiaj na oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej do szpitala Jonschera w #lodz. W kolejce były naprawdę tragiczne przypadki - koleś ze stopą która wyglądała 10x gorzej niż mój palec. Zapytałem kto jest ostatni w kolejce i stanąlem w kolejce do recepcji. W recepcji przyjęła mnie młoda (na oko max 24 lata) w #!$%@? niemiła dziewczyna. Niemniej dowiedziałem się że muszę zapytać doktora czy zgodzi się mnie przyjąć. Lekarz akurat wychodził z gabinetu jak stanąłem w kolejce i po kilku minutach czekania spotkałem go na korytarzu. Pokazałem mu palec i spytałem czy zgodzi się mnie dzisiaj przyjąć - powiedział że nie ma takiej opcji, poza tym z palecem "nic się nie dzieje" i mam się umówić na planowaną wizytę. Myślę sobie kur#a ale stanąłem grzecznie znowu w kolejce do recepcji. Niestety kolejka powiększyła się bardzo więc pojechałem do pracy i przez cały dzień próbowałem dodzwonić się do WAMu (podobno w WAMie mają bardzo dobrych specjalistów chirurgi ręki i chciałbym żeby to tam mną się dalej zajeli). Po kilku godzinach prób dodzwonienia się postanowiłem że sprawdze jednak w tym Jonscherze. Dodzwoniłem się bez większego problemu i rozmowa wyglądała mniej więcej tak (R - Recepcjonistka, L- ja):

R: SŁUCHAM!!
L: Dzień Dobry piękna recepcjonistko. Proszę wybaczyć że śmiem dzwonić ale troche kość mi z palca wystaje... ja wiem, że
to tylko palec ale czy mogę się umówić na wizytę do Jaśnie Pana Lekarza?
R: CO UMÓWIĆ?! JAK UMÓWIĆ?!! SKIEROWANIE JEST?!!!
L: Tak mam skierowanie..
R: NA GRUDZIEŃ!
L: Ale ja mam skierowanie w trybie pilnym
R: JAK W PILNYM TO KONIEC WRZEŚNIA!
L: Eh... niech będzie ten wrzesień. Którego dokładnie?
R: 28, KOD SKIEROWANIA!
L: 2173
R: ALE TO SKIEROWNIE NA ODDZIAŁ!
L: A gdzie ja się dodzwoniłem?
R: DO PORADNI!!
L: A to jak mam się zgłosić na oddział?
R: PRZYJECHAĆ TUTAJ DO NAS, MIĘDZY 9-12 I ZAPYTAĆ DOKTORA NA KIEDY WIZYTE UMÓWI.
L: Dziękuję Pani bar....
R: BIIIP BIIIP BIIIPP......

Myślę sobie "ku#a, przecież byłem tam, ta recepcja jest na wprost pokoju gdzie przyjmuje ten lekarz, mogli mi powiedzieć jak byłem na miejscu..."

Myślę, że w WAMie jest podobna procedura więc pojadę tam w poniedziałek rano i sprobuję się tam dostać. Eh kurva...

Palec na dzień dzisiejszy wygląda tak:



#wypadek
  • 74
@Leszek86, ..., ile tej składki zdrowotnej płacisz?
Jak byłam ostatnio na SOR-ze to "laski" z recepcji pierd0liły o tym, jaki biszkopt jest najlepszy. Z 10 minut zajęło im wklepanie skierowania. Tę twoja i moją tym samym, co stare baby.
Masz już kombinerki? Bo coś mi ojcem ciągnie od twojej historii.
Czekam na kolejne! ( _)
Boli cię ten palec?
a czy Ty nie miałeś czekać dopóki nie przyjmą Cię odrazu na oddział? Nie możesz iść prywatnie do gabinetu lekarskiego zapłacić i żeby Cię przyjął następnego dnia?


@balbezaur: Ja z chęcią poszedłbym gdzieś i załatwił to prywatnie ale naprawdę nie wiem gdzie. Byłem w dwóch placówkach prywatnie u ordopedała (tą wizytę opisałem w jednym z poprzednich postów) i u chirurga ale obaj kazali mi iść do szpitala.
@churros8 przyszyli ale w samej końcówce opuszka jest już bardzo drobne ukrwienie i połączenie tych naczyń to rzecz trudna jeśli nie niemożliwa.
Także było przyszyte i szansa była 50/50, albo się przyjmie albo nie. Ba, nawet bym powiedział, że była ogromna szansa że się nie przyjmie bo tak to po prostu jest.

Gdyby jeszcze chłop trafił na kogoś kompetentnego w temacie to może byłaby szansa.
A ze trafił na zwykłego lekarza, który
@Leszek86 ten wpis to kwintesencja NFZ ( ͡° ͜ʖ ͡°) nasi politycy z IQ bakłażana po przetrąceniu przez tira, nie potrafili wpaść na tak jakże trudny pomysł jakim jest usprawnienie rejestracji do lekarzy. A było tak blisko k#rwa był koronawirus to małpa w zoo by się domyśliła, że należy zatrudnić dodatkowe osoby do rejestracji żeby zmniejszyć tłok w poradniach ( większa liczba rejestratorek - mniejsze kolejki- sprawniejsze zapisywanie
@Leszek86: A wez zaszalej i sprawdź na stronach NFZ jakie są warunki kontraktu tego szpitala w kontekście przyjęć na oddział ze skierowaniem na „cito”

Stronka wredna i trzeba się naszukać ale znajdziesz.

Jak masz jak to sobie wydrukuj żeby pani przeczytać i nic nie pomylić.

Jak się przypadkiem okaże ze jednak krótszy niż ten miesiac to poproś uprzejmie panią w recepcji o informacje o możliwym terminie przyjęcia na cito na piśmie
@Leszek86 Ja bym spróbował na SOR w CKD na pomorskiej i nie pokazywać skierowania tylko udawać, że Cie mega boli i tak dalej. Jak miałem złamań kość ramienna i też miałem skierowanie do operacji z Medicovera to odwiedziłem szpital na Źródłowej ale doktor wkręcał, że będę z tydzień czekał na metalowa płytkę, która musza wstawić, że oni taka operacje robią raz na 2 lata i mogę później nie ruszać ręką bo mi
Też jej chcieli przyjąć, że nie jej rejon.Jak wróciłem na Źródłowa to inny doktorek i też ściemy, że nie będę ręką ruszał. W końcu pojechałem do CKD, Przyjęli mnie w ciągu godziny. Był tam ordynator ortopedii całego województwa i skończyło się na gipsie. Kazał mi wybrać czy wolę gips bezpieczniej, czy operacje, mniej bezpiecznie ale krótszą rehabilitacja. Jak mu opowiedziałem o moich wycieczkach to tylko się zaśmiał. Na wizyty kontrolne też tam
@Leszek86: Od siebie polecam WAM, składali mi tam płytkami kości dłoni po operacji. Na oddział przyjęli szybko. Później ciężko się dodzwonić i rejestrować trzeba się osobiście. Ja mam ten plus, że jestem krwiodawcą i nie muszę długo czekać na wizytę. Mam teraz do wyjęcia te płytki, ale przez covida wszystko się opóźniło i chwilowo olałem temat bo jakoś specjalnie to nie przeszkadza. Lekarz powiedział mi, że jak chce czekać to jakieś
@Leszek86: Ty, a weź z tym uderz do jakiejś lokalnej prasy, zadzwoń do tefałenu czy coś. Może jak się zrobi jakiś raban, że nie chcą Ci pomóc to może coś ruszy, nie wiem


@zdjeciegipsu: przecież jakby o każdym takim przypadku mieli robić reportaż to by musieli kilka dodatkowych kanałów otworzyć które zajmowały by się tylko tym. Nawet jakby stracił palec to mało kto by się tym zainteresował. Może dopiero całą
@Leszek86: trochę tl;dr ale jonsxher to najgorsze gówno w Łodzi. Trafiłem tam na sor i potem miałem kontrolę w poradni. #!$%@? z 60 pacjentów zapisanych na jeden dzień, jeden lekarz badający, ściągający szwy, wystawiający skierowanie na RTG. Pierodlnik niemiłosierny bo nie ma zapisów na godzinę, a kto pierwszy ten lepszy. Lekarz wolą randomomo ludzi a to na RTG, a to porada, a to kogoś mu przywiozą z oddziału, a to zdjęcie
@Leszek86: Miras jako pracownik ochrony zdrowia (hehe) mówię ci, znajdź telefon do kierownika przychodni i dzwon albo #!$%@? się do gabinetu, rejestracja cię będzie zbywać ale lekarz pewnie nie odmówi tylko idź do kierownika przychodni!!! Jeśli nie to na izbę do szpitala