Wpis z mikrobloga

Mircy taka sytuacja:
Dojeżdżałem do świateł, ruch na moim.pasie zaczął się tamować więc zmieniłem pas na lewy.
Miałem miejsce i spokojnie się zmieściłem.
Przyznaje ze wjechałem na skrzyżowanie na pomarańczowym z zamiarem przejechania, natomiast ruch na skrzyżowaniu zwolnił więc zatrzymałem się za pasami ale przed skrzyżowaniem (nie hamowałem ostro nawet, bez pisków itd.)
Po chwili wjechała mi w dupę dziewczyna vw golf.
Ona już po piskach..
Przyjechała policja i orzekła moją wine poniewaz wjechalem na skrzyżowanie (czyli za pasy nie upewniając się ze będę w stanie je przejechać.) dziewczyna powiedziała policji że się wcisnąłem jej na siłę chociaż ja tak nie uważam. Jak oceniacie sytuację? Dostałem 450zl mandatu i znizki z oc poszły.
Dodam że przed przyjazdem policji powiedziała, że gdyby nie ja to by przejechała na tym czerwonym bo taki miała zamiar. Sam nie wiem co o tym myśleć
#motoryzacja #wypadek #oc
  • 29
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@japukamtywchodzisz: z tego co pamietam to odwolac moglbys sie w sytuacji jesli to za co dostales mandat nie byloby wykroczeniem - przykladowo dostalbys mandat za uzycie spryskiwacza bo jakiemus policjantowi cos by sie uroilo. Dostales mandat za spowodowanie kolizji i go przyjales czyli spowodowales kolizje, już niezależnie od tego czy tak było rzeczywiście czy nie.
@japukamtywchodzisz: jeśli jest choć cień wątpliwości to nie należy przyjmować mandatu, teraz to już troche po ptokach bo przyjmując mandat de facto uznajesz swoją winę (poczuwasz sie do przewinienia).Oczywiście mozna spróbować ze 101 kpw, ale to może być ciężko udowodnić, że twój czyn nie był czynem zabronionym.
Ciężko jednoznacznie ocenić, ale wydaje mi się (po tym co piszesz), że wina jest jej, co prawda ten wjazd za sygnalizator na żółtym, ale
@japukamtywchodzisz: no to nawet jak zapierdzielala to zajechales jej drogę. Musisz się liczyć z tym że wjeżdżasz na czyjs pas i ten ktoś może tego nie przewidzieć.

A nawet jakby ci wjechała specjalnie to nie ma opcji zeby uznali że to jej wina.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@japukamtywchodzisz: Rozumiem, musisz to po prostu potraktować jako nauczkę. Dodam jeszcze, że jakbyś skierował sprawę do sądu, to wcześniej jeszcze powinno być przesłuchanie na policji, gdzie możesz zwykle taki mandat jednak przyjąć. A nawet jak nie, to sąd i tak po prostu przyklepie kwotę mandatu i dopiero się możesz odwoływać. Więc lepiej nie przyjmować nawet przy najdrobniejszych wątpliwościach, przyjmując mandat zamykasz sobie dalsze możliwości ( ͡° ʖ̯ ͡°