Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#ux #ui #design #pracait #it #pracbaza #psychologia #praca #studia #studbaza #informatyka

Jak zacząć przygodę z #ux?
Hej wszystkim; Zainteresowałam się ostatnio UX Designem i chciałabym w to wejść. Jestem na studiach humanistycznych (psychologia), a z tego co czytałam, to nawet dobre przygotowanie (oprócz informatyki oczywiście) do rozpoczęcia pracy w tej branży. Stąd mam do Was kilka pytań ( ͡° ͜ʖ ͡°) :

Jakie programy ogarnąć? Czy obowiązkowa jest znajomość HTML i CSS na poziomie Frontenda, czy wystarczą programy typu jakiegoś fotoszopa i Adobe? Jak przygotować swoje portfolio i co powinno się w nim znaleźć?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61312662cac448000a951f1d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 8
Html, css to napewno podstawa. Do tego dochodzi javascript. Ogarniecie adobe xd, albo figma jesli masz zamiar robisz mockupy / design. Juz teraz raczej tego nie robi sie w photoshopie. Napewno fajnie jakbys poznal rozne frameworki js np React albo Vue. Przyjrzyj sie bootstrap / tailwind.
@AnonimoweMirkoWyznania: kurde temat jest tak nośny i modny że materiałów omawiających wejście w branże masz multum. Wysil się trochę i zacznij szukać na własną rękę - jedna z podstawowych umiejętności. Na samym tagu udowym temat pojawiał się wielokrotnie.

Ogólnie jeśli nie masz backgroundu w pracy w technologiach to masz marginalne szanse na wejście do branży UX
jak widzę takie pytania to z jednej strony chcę wytłumaczyć czym jest UX i czym jest Design, i kiedy te dwa obszary się łączą, żeby wyprowadzić ludzi z błędu, mimo że już na mikro to było milion razy, ale ja rozumiem dlaczego ludzie wciąż o to pytają i jestem cierpliwy.

ale z drugiej strony to (°°

UX to tak szeroki obszar że
@Kien: Czasami tak jest, ze ludzie mysla, ze praca w IT to sama przyjemnosc i kokosy. A placa 10k+ za kawe przy komputerze. Czasem warto rzucic kilka hasel, jak wlasnie Vie, React, Figma etc. Jsl ktos jest ogarniety to to sprawdzi i sam steierdzi czy jest to mu potrzebne.

A faktem jest, ze UX w ogolne nie musi znac ani html ani css. Bo UX to nie UI. Ale ludzi czesto