Wpis z mikrobloga

Pytanie do użytkowników iPada (czy innego tableta) z klawiaturą. Czy jesteście zadowoleni z zakupu klawiatury? Osobiście używam iPada jako zabawki do konsumowania treści w salonie. W pokoju biurowym jest laptop ze wszystkimi służbowymi appkami, mailami etc, a po pracy wychodze z pokoju i staram się używać tylko iPada do internetu / youtube. Czasami wnerwia jak trzeba odpisać komuś na klawiaturze ekranowej i zacząłem myśleć nad zakupem jakiejś klawiaturki doczepianej, ale:

1. Pomijam absurdalne koszty klawiatury+case, 8 stówek, 15 stówek? Chińskie tablety można kupić taniej niż samą taką klawiaturę.
2. W przypadku wielu tych klawiatur, traci sie praktycznie funkcje tableta. W magic keyboard, po przyczepieniu nie da sie normalnie wziąć tableta do ręki i korzystać jak do tej pory. Klawiatury Logitecha są tak masywne, że po złożeniu tablet jest grubszy niż macbook pro albo i ze dwa takie. Wyciąganie i wkładanie do tego case'a w zależności od potrzeby też średnio mi się podoba.
3. No i w sumie najważniejsza kwestia. Skoro potrzebujesz tableta + klawiatury, to czy nie lepiej było po prostu kupić macbooka/laptopa na windowsie? Jaka jest przewaga tableta + klawiaturą vs laptop? Wydaje mi się, że podczepiając klawiature do tableta zarówno tracimy wygodę i rozmiar tableta, a finalnie i tak nie osiągamy maszynki zbliżonej do laptopa.

Co o tym myślicie? Jak wy używacie tableta, z klawiaturą czy bez?

#ipad #apple #tablet #tablety #pytanie
  • 9
@SmutnoMi: iPad ma wbudowane 3 tryby klawiatury, ja czasem korzystam z tej "pływającej" z prawej strony ekranu i pisze jednym palcem

Próbowałem podłaczać go do klawiatury Logitecha (bt) ale to nędzna imitacja laptopa i jest niewygodnie...
@barrus89: zwykła szeroko ekranowa, pływająca, a jaki jest trzeci tryb? Ja też mam klawiature taką do kompa bezprzewodową i czasami ja podłącze żeby napisać dłuższą wiadomość, ale to raczej ciekawostka niż rozwiązanie na dłuższą mete.

@Cozzie: a jeśli można zapytać, co przekonało Cię do zestawu ipad+klawiatura, zamiast małego/lekkiego laptopa (mac/win)?
@SmutnoMi: Czas pracy na baterii głównie + jakość ekranu i to, że to jest właśnie tablet a nie laptop. W podróży z klawiaturą i myszką zastępuje mi laptopa w pełni a jednocześnie jako sam tablet jest świetny do ogrywania Cywilizacji VI ;) W sumie jak wtedy szukałem to nie kupiłbym w tych samych pieniądzach równie mobilnego laptopa.

Gdybym miał na coś zamienić w najbliższej przyszłości to jedyne co widzę co by
@barrus89:

"Apple, for reasons known only to them, have not included the Split Keyboard feature on any 11” or 12.9” model of iPad Pro - or the new 10.9” iPad Air. " nie to żeby jakoś mi szczególnie brakowało, ale dziwne że tego nie mam
@SmutnoMi: jestem w takiej samej sytuacji. Zastanawiam się czy to jest aż tak potrzebne kupować klawiaturę. Przydałoby się - ale może faktycznie lepiej odpuścić, bo nie będzie tak często używany. 800 zł lub tym bardziej 1500 zł piechotą nie chodzi i jak masz iPad Pro to trochę cena przestaje się zgadzać jak można w łączonej kwocie kupić jakiegoś macbooka.