Wpis z mikrobloga

Klasyczna sytuacja- upośledzona typiara z którą chodziłam do gimbazy zrobiła sobie dziecko, które tez jest upośledzone i już ruszyła zbiórka na zrzutka.pl bo ona oczywiście nie ma siana na rehabilitacje i opiekę a dziecko prawdopodobnie nigdy nie będzie zdolne do normalnego życia. Dodam, że matka podobnie. Oczywiście dziecko z jakimś patusem alkusem. Jak mnie takie coś wku*wia. #childfree #patologiazewsi #antynatalizm
  • 131
@Urajah: Przy racjonalnym toku myślenia, bez emocji, eugenika jest jedynym, racjonalnym wyjściem, które gwarantuje szybki rezultat niskim kosztem. Ale jeśli dodamy do tego ludzkie słabości, takie jak skłonność do nadużyć, pociąg do władzy i dalej do pieniędzy, to eugenika jest jednym z najgorszych wyborów, bo niemożliwym do cofnięcia.

Zostaje kształcenie społeczeństwa i samokształcenie siebie.
@czarny1989: Brzmi jak wyuczona formułka, albo zapamiętana dyskusja z kimś gdzie trzeba było dojść do "słusznej" konkluzji.

Rozmnażanie nigdy nie było kwestią woli jednostki, a społeczności (w najmniejszym możliwym wymiarze dwóch osób). Dogmatyzm cudu życia pośrednio doprowadza właśnie do przeludnienia np. Afryki i faktycznego tragizmu #!$%@? życia.

Ponadto eugenika nie wymaga kastracji/sterylizacji jako takiej - środki antykoncepcyjne oraz wazektomia są w większości odwracalne.
@podjad3k: mogę napisać pełnymi zdaniami i bez przenośni których musisz się uczepić, ale nie wiem czy będzie Ci się chciało czytać cytaty z artykułów naukowych na milion stron
@Official: no to mogę zacytować skoro pamięć krótkotrwała uszkodzona... pewnie jarasz za dużo co xD

No nie, to tak nie działa. Zeby był potencjalnym kolejnym Lewandowskim musiałby być dzieckiem Lewego.
pominąłeś absurd, że Lewandowski nie może spłodzić swojego klona. Przecież napisałem bez sensu. Dlaczego się do tego nie przyczepiłeś?


@Official: ach pominąłem, że jesteś debilem... w takim razie miłego dnia życzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@podjad3k: doskonały argument.

#!$%@? się do jednych slowek a do innych nie wedle własnego uznania.

Ogólny przekaz jest taki: prawdopodobieństwo splodzenia kogoś w top populacji nie mając ku temu predyspozycji jest dużo niższa niż gdy rodzice mają predyspozycje.

Cechy w populacji mają rozkład normalny - większość jest przeciętna.

Oczywiście nie jest to zero jedynkowe, tak samo jak nie można powiedzieć że na pewno nie wygrasz w totka, a jednak można powiedzieć
@Official: Przecież ty nie pisałeś o prawdopodobieństwie, a o braku możliwości...

ale miło, że przekonałem do swojego zdania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oczywiście nie jest to zero jedynkowe, tak samo jak nie można powiedzieć że na pewno nie wygrasz w totka, a jednak można powiedzieć że na pewno nie wygrasz w totka. Kumasz?


ty naprawdę niezbyt rozgarnięty jesteś, kumasz? xD

Czy na takim poziomie generalizacji już nie