Wpis z mikrobloga

Hejka Mirki, potrzebuję porady.
Wiosną 2020 wymieniłem kartę graficzną na RX 570 4GB, jeszcze przed tym giga wzrostem cen.
Nie zamierzam w najbliższym czasie zmieniać karty, a procesor(I5 4570) który już ma trochę lat w niektórych tytułach mnie bardzo ogranicza. Nie gram w nic bardzo wymagającego, lecz w takich tytułach jak BF5, MW 2019 widać bottleneck'a i jest to trochę denerwujące.
Chciałbym wymienić całą podstawkę, czyli CPU, MOBO i RAM stricte pod tą kartę graficzną, budżet chciałbym ograniczyć do minimum, gdyż następnego PC'ta mam zmiar złożyć od zera dopiero w dalekiej przyszłości, jak ceny będą lepsze(o ile to nastąpi).
Myślałem o i3 10100F, czy to dobry wybór? Może macie jakieś inne sugestie?
Czy w przypadku zmiany podstawki wymienić również zasilacz, tak dla bezpieczeństwa? Mam 5letni SilentiumPC Vero L2 500W 80 Plus Bronze.

#pcmasterrace
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Madio418: Ile masz RAMu i w jakiej konfiguracji? No i tak, 10100F to porządne przejście, ale to wciąż tylko 4 rdzenie (no i 8 wątków, tu główna różnica). Brałbym 10400f lub Ryzena 5 3600 żeby ten upgrade miał większy sens.
@Madio418: osobiście postawiłbym na dobrą podstawkę typu 10400f/b560/16GB RAMU, zeby potem znowu nie zmianiać całości jak będziesz chciał grafikę wymienić. Podstawę bez promek dostaniesz w granicach 2,7k(z zasilaczem, ale skoro masz to 2,5) jeżeli poszperać by i poczekać na promki myśle że w 2k by się zamknął :D
@Czapelek: Dzięki za radę, zdecydowałem się na zestaw który proponowałeś i jestem mega zadowolony. Ostatecznie kosztowało mnie to o wiele mniej, bo wyłapałem fajną promkę na ProLine (CPU+MOBO).