Wpis z mikrobloga

Smutne jest to, że przez durną politykę tego kraju, która nie hamuje pazernych deweloperów, fliperów i pośredników nie będzie mnie stać na życie we własnym kraju. Za rok kiedy będę miał UOP na sensowne pieniądze (obecnie mam zlecenie i zdobywam pierwsze doświadczenie w dobrej branży) to głupia kawalerka w moim mieście będzie kosztować prawdopodobnie 700-800 tys. a wynajem będzie zjadać mi 50-60% pensji. Będę musiał pójść na pokój ze studentami albo wyemigrować na zachód bo inaczej to wegetacja mnie czeka. Smutno trochę, obecnie zwykły człowiek bez majątku od rodziny nie ma w tym kraju możliwości awansu społecznego i godnego życia.
#nieruchomosci #emigracja #kredythipoteczny #kredyt2procent #gorzkiezale #zalesie
  • 72
@Stulejman_Beznadziejny: Źle stawiasz diagnozę XD Fliperzy, deweloperzy a nawet pośrednicy to ułamek przyczyn obecnej sytuacji. Winna jest dramatyczna polityka monetarno-fiskalna, czyli wakajki kredytowe, za niskie stopy i pompowanie rynku darmowymi kredytami. Jakoś dziwnie na zachodzie gdzie tego nie ma ceny pospadały i po kilkadziesiąt procent od szczytu.
@Stulejman_Beznadziejny: ZAWSZE JAK JEST NAPŁYW MIGRANTÓW , O NAJNIZSZYCH KWALIFIKACJACH BRAKUJE MIESZKAŃ I ŚA HORENDALNE CENY MIESZKAŃ DLA LUDU. BO LUDZIE Z DZIKICH KRAJÓW MIESZKAJA PO 8 OSÓB W 45 METROWYM MIESZKANIU I DLANICH TO LUKSUS. ZAWSZE BYŁO TAK, ZAWSZE W UROPIE OD STAROZYTNEGO RZYMU PO CZASY JAGIELONÓW.

WASI SPRYTNI POLITYCY NIECH DALEJ POMAGAJAC WAM RU%&$ WAS W DUPE BEZ WAZELINY.
BYLE BY PKB SIE NIE ZAŁAMAŁO A RESZTA ICH HUY
@paczelok: Dokładnie, kiedyś przyjechali do mnie kuzyni lat 8 i 10 i zadzwoniłem na numer z listu, żeby może jakoś zaprzyjaźnić dzieciaki by mieli kompanów. Jakie zdziwienie było kiedy po drugiej stronie nie było żadnych dzieci. Kiedyś się śmiałem ale teraz już wiem, że akcja "nigdy nie wiesz kto jest po drugiej stronie" to było 100% racja. Uważajcie tam na siebie.
@paczelok: Dokładnie, kiedyś przyjechali do mnie kuzyni lat 8 i 10 i zadzwoniłem na numer z listu, żeby może jakoś zaprzyjaźnić dzieciaki by mieli kompanów. Jakie zdziwienie było kiedy po drugiej stronie nie było żadnych dzieci. Kiedyś się śmiałem ale teraz już wiem, że akcja "nigdy nie wiesz kto jest po drugiej stronie" to było 100% racja. Uważajcie tam na siebie.


@Gigamesh: ECPU trzeba wysłać
@Stulejman_Beznadziejny jak mnie to wkurza, sam mam zanjomych którzy płaczą bo chcieliby mieszkanie w Warszawie najlepiej na Mokotowie Ochocie albo Ursynowie ale ich nie stać. Mówię im kurła mać, macie pracę na Włochach to nawet lepiej będzie wam mieszkać i dwa razy taniej w Pruszkowie Piastowie czy Grodzisku ale nieeee bo musi być STOLYCA.
Mój ojciec 20 lat dojeżdżał do pracy ze wsi zanim dorobił się mieszkania. Mój dziadek całe życie jeździł
@Operator_imadla: o ile druga połowa ma pracę w systemie dziennym a nie zmianowym to luz gorzej jak się zaczynają kwiatki typu Twoja nocka ona na drugą zmianę teście w pracy i brak opcji na zamianę