Wpis z mikrobloga

@Retropx: powiedz jej że lubisz jej kobiece kształty, że jest piękna w każdym rozmiarze, ale teraz to już przesadziła

PS siłownia nic nie da jeżeli się nie ogarnie diety, 90% efektu to dieta. Nie trzymajcie w domu żadnych szajsów typu chipsy, gotujcie razem może, wychodźcie na spacery/rowery

No i pamiętaj że ostateczne słowo należy do niej, twoje pretensje i uwagi może uznać za toksyczne, może nie chcieć się zmieniać i nic
@Retropx: Powiedz jej że nigdy nie schudnie bo to za ciężka praca, już będzie tylko większa i większa.

W góry niestety z Toba chyba nie pojedzie bo nie wejdzie na żadną, jedź sam i przyślij jej fotki.
Po powrocie powiedz jej że nie minąłeś na szlaku ani jednej otyłej osoby. Może kilka grubych dzieci płaczących na skraju przepaści.
W zamian obiecaj jej że zrobicie plażing w listopadzie, żeby się w lecie
@Retropx: normalnie jej powiedz no po co jakoś subtelnie? O problemach trzeba rozmawiać, jeżeli jej masa ciała i poziom otłuszczenia staje się problemem to też trzeba to normalnie bezpośrednio przedstawić i dialogiem otwartym ustalić jakieś warunki i zasady dążące do rozwiązania problemu i poprawy kondycji zarówno fizycznej jak i relacji całej
nie bój nic wariacie, szczerość w związku to podstawa
z fartem
@MirkobIog: Obrażanie się to domena małych dzieci. Dla mnie red flaga. Serio.
Jest różnica w urażeniu kogoś, wtedy można przeprosić za nietakt a w obrażaniu i fochach.
Taka osoba w ogóle nie powinna bawić się w relacje z innymi i jest to następny powód do rozstania.

Jasne komunikaty to podstawa. Jeśli ona jest dietetykiem i nadal nie rozumie i sie jej nie chce, ma wywalone to trzeba dosadniej.
Albo pa pa.
@Retropx: wprost. Jest coś takiego jak NVC, schemat komunikacji bez przemocy.
https://nvclab.pl/o-nvc/

Mówisz o:
1. Obserwacji
2. Tym co czujesz
3. Twoich potrzebach
4. Prośbie

Bez oceniania w żadnym momencie. Czyli np.
Kochanie w ciągu ostatnich 6 miesięcy przytyłaś (obserwacja) co sprawia, że czuję XXX (tutaj wstaw emocję/odczucie) np. niechęć kiedy na ciebie patrzę. Chciałbym, żeby moja kobieta mnie podniecała i była w moich oczach atrakcyjna (potrzeba). Chciałbym żebyś skonstruowała plan
@Retropx: po prostu jej to powiedz i tyle? jak jest normalna to weźmie sobie to do siebie. też przez to przechodzilem z różową. raz, drugi, trzeci jej dawałem znać, ze idzie to w złym kierunku i nie mówie tutaj o +1-2 kg, a no trochę wiecęj. w końcu powiedziałem jej wprost, wzięła do siebie i w sumie widac, że się tego trzyma. zapierdziela na siłkę od jakiegoś czasu i sama mówi,