Wpis z mikrobloga

@lab_rat: miałem dokładnie takie same wątpliwości, cena i sposób sprzedaży mocno mnie odstraszały, ale w końcu się zdecydowałem i na razie jestem zadowolony. Jestem osobą która coś tam potrafi ugotować, ale jak się brałem za bardziej skomplikowane przepisy to średnio wychodziło. A tutaj prowadzi mnie za rączkę, co kiedy dodać i ile dokładnie, odkąd go mam to regularnie piekę ciasta, gotuję różne dziwne rzeczy których normalnie bym się nie zdecydował robić.
  • Odpowiedz
@m76859: To nie tyle sekta, co klasyczny MLM jak te wina, czy perfumy. Dlatego tyle tego całego spamu dookoła.
A termomix to nic innego jak blender z ekranikiem, indukcja i koszmarnie małą miską. Ile ona ma 2,5l? Nadaje się może to kilku rzeczy, ale całą resztę dedykowany sprzęt zrobi lepiej i często szybciej.
  • Odpowiedz
a ty wiesz czy tylko tak #!$%@? po prostu, bo ci glupio, ze wydales 5kola na garnek z mieszadlem xD?


@stormkiss: Mnie zastanawia czemu Thermomix zgarnia takie baty jak co drugi tutaj wydaje tony gotówki na jakieś bzdety. Kredyty na wesela, kredyt na całe życie za kawalerkę, auta za 100k z silnikiem 1.0 80KM, buty za 3k, konsole itp ¯_(ツ)_/¯ Garnek z mieszadłem to przy tym pikuś bo przynajmniej czas oszczędza
  • Odpowiedz
@pjoooter: Jakies gownogrupy, stronki na fejsie wrzucaja zdjecie 2+3x5:2 z dopiskiem "Tylko 1% ludzi na swiecie potrafi to rozwiazac, Sprawdz czy jestes jedna z nich" Albo "Miasto bez litery A, zaloze sie ze nie wiesz. Wiekszos ludzi na swiecie nie wie" i ludzie #!$%@? komentarze myslac jacy oni sa yntelygentni...
Dostaje raka wszystkiego ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Żona mnie namówiła bo mamy małe dziecko roczne i ciężko wymyślać jakieś posiłki.
Ja byłem za lidlomixem bo tańszy i to samo robi
Lecz po jak używam tego drogiego termomixa to plusy takie że prowadzi za rączke dodatkowo baza przepisów i szukam po frazach np. szynka makaron i już mi znajdzie jakies przepisy. To po prostu ułatwia mi życie.
Dużo rzeczy też przygotowujemy dla bobasa jakieś placuszki itp.
Minusy to cena bo
  • Odpowiedz
termomiks to po prostu gadżet dla kulinarnych ameb. to tak samo jak z fotogrfafią:
specjalista kupuje lustrzankę, parę obiektywów, rotor i statyw; foto-debil - najnowszego szamsunga, czy innego apple z funkcją photo AI i 12 obiektywami. W efekcie połowa odbiorców nie zauważy różnicy.
  • Odpowiedz
@Tigermass: Zwykły robot kuchenny z paroma gadżetami. Ja od 10 lat używam non stop. Kwestia kto co gotuje. Ja gotuje 5 posiłków dziennie czasem :( wiec mi się mocno przydaje. A fejsa nie mam wiec nie wrzucam :)
  • Odpowiedz
@pjoooter: mam na fb znajomą ze studiów, na studiach wydawała się taka zarozumiała, taka oczytana i och i ach i że ojciec ma kancelarie i wielka prawniczka z niej będzie, a co chwile #!$%@? te komentarze i lajki dla thermomixów innego gówna, i od pół roku próbuje tapczan za 200zł sprzedać xD
  • Odpowiedz
@KarmelowyJeremiasz: nie ma to jak odnieść się do przepisów podając przykład cista na pizze który robi się 2 miniuty, używając 20g drożdży...kupisz robot kuchenny bedziesz miał ideantyczny smak xd

żeby robić dobre ciasto to max 1g drożdży, ciasto robisz dzień wcześniej, i piekarnik najlepiej przerobić żeby miał te 400 stopni... jak już porównujemy z restauracjami

weźmy przykład gulaszu, z TM da się zrobić 4 rózne przepisy które wymiatają i np chciałbym
  • Odpowiedz
@KarmelowyJeremiasz: Pisałam o lidlomixie. Kosztuje około 2tysiecy. A nawet 1700 jak wchodzi do sklepu. Wyświetlacz jest duży i przejrzysty. Nie mam porównania z thermomixem. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja czuje oszczędność czasu. Tak jak pisałam wyżej. Co kto lubi. Nie jestem żadnym przedstawicielem i nie mam zamiaru nikogo przekonywać, ale zauważyłam ze najwiecej do powiedzenia maja Ci którzy nigdy w życiu tego na oczy nie widzieli. Bo
  • Odpowiedz
@KarmelowyJeremiasz:
Śmieszą mnie teorie, że wszyscy mówią, że jest super tylko dlatego, że wydali na to dużo kasy. A może po prostu to jest dobre urządzenie. Tak samo użytkownicy androida mówią, o tych którzy używają Apple, że to sekta i za tą cene to można mieć 3 xiaomi itp. A większość osób nawet nigdy nie używała produktów tej marki.
  • Odpowiedz
Sam używam czasami tego termo. Jak dla osoby, która: Słabo gotuje, nie lubi gotować, denerwuje się przy gotowaniu - dla osoby jak ja to spoko. Choć nie ukrywam, że chyba te potrawy w większości nie są wyborne. Lubię zupy i sobie w nim robię. Sałatki jakieś też można ogarnąć. Ciasto do buleek czy chleba jak się w niedzielę niehandlowa ogarnie, że zamknięte sklepy xD

Osobiście sam nie dałbym za niego tyle pieniędzy.
  • Odpowiedz