Wpis z mikrobloga

Nie no nie dam już rady oglądać tych filmików od stop cham.

- Ktoś włącza się z parkingu równoległego do ruchu i nie widzi Cię w martwym polu? Przyspiesz! Teraz zamiast zero rozwalonych samochodów są dwa.
- Ktoś zaczyna wjeżdżać na pas którym jedziesz 20 metrów przed Tobą? Nie hamuj! Bo po co, skoro można trąbić i rozwalić samochody w imie zasad.
- Zaczynasz wjeżdżać na rondo, a ktoś robi dokładnie to samo na następnym wjeździe? Przyspiesz! W końcu po co zdjąć nogę z gazu, żebyście wszyscy mogli płynnie i bez zatrzymywania przejechać? Aha, poamiętaj o klaksonie i wyzywaniu od ku*ew!
- Jedziesz miastem na "pięćdziesiątce"? Przyspiesz przynajmniej do 80km/h! Wtedy na pewno nic CIę nie zaskoczy w ruchu miejskim!

I pamiętaj - klakson, klakson i jeszcze raz: klakson.

Mam wrażenie, że wiele z tych filmików po prostu jest prowokowana przez nagrywających. Ktoś ze spokojnym usposobieniem po prostu w tych sytuacjach "odpuszcza" dla bezpieczeń”stwa swojego i innych.

#stopcham
  • 126
  • Odpowiedz
@murdoc: Mam kolegę i on ma kolegę i stryj tamtego czwartego kolegi ( ͡~ ͜ʖ ͡°) mówi że służby znają temat od dawna i będzie próba uregulowania prawnie pacjentów spod szyldu rikord widjo
  • Odpowiedz
@murdoc Wczoraj mnie gościu zahaczył i złożył lusterko. Przeprosił. Moje szkód zero, jego się rozpadło. Temat zamknięty. Miałem wysłać na Stop cham, ale że załatwił to jak facet to na wybaczone xd
  • Odpowiedz
@murdoc: Co nie oznacza, że Polacy nie jeżdżą jak debile. Codziennie mógłbym wrzucać materiały o wspaniałej jeździe naszych rodaków. Najczęściej jest to oprócz przekraczaniu limitów prędkości, brak kierunkowskazów, przyspieszanie na swoim pasie przy wyprzedzaniu przez innego, jazda na zderzak, źle ustawione światła, jazda na długich, wymuszanie pierwszeństwa, przejazd przez linie ciągłe. A cała ta kumulacja potrafi wystąpić jednego dnia i to w ciągu zaledwie godziny. ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 139
@murdoc: dla mnie punktem kulminacyjnym był filmik, gdy nagrywany na mniej więcej takim rozjeździe ewidentnie się pogubił i w ostatniej chwili chciał zmienić pas. A nagrywający zamiast był wyrozumiałym, zwolnić i go wpuścić to go wytrabił zwyzywał od #!$%@? i jeszcze nie wpuścił. To było dla mnie za dużo od tego czasu nie oglądam.
rutkins - @murdoc: dla mnie punktem kulminacyjnym był filmik, gdy nagrywany na mniej ...

źródło: comment_1632218486lV2SGX5NBruaz1LBZnb95E.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@murdoc: niektórzy ludzie sobie z tego znaleźli sposób na zarobek - #!$%@?ą się w innych gdy widzą, że będzie czyjaś wina zamiast wyhamować jak człowiek albo ominąć.
  • Odpowiedz
Stop cham to niestety jeden z gorszych kanałów z tego typu sytuacjami, już dawno poleciał unsub i łapki w dół. Wiele z sytuacji jest prowokowana przez samych nagrywających, a szczególnie te z tekstami typu "będziesz na stop cham"
  • Odpowiedz
@murdoc: moze im chodzi o wymuszanie w ten sposob kasy z ubezpieczenia, ma nagrane ze ktos zagapil sie i ten w niego wjechal zamiast jakos przyhamować i sprobowac wyprowadzic pojazd w bezpieczny sposob, ale janusz ma juz dolary w oczach i wykorsystuje te sytuacje. Wyprowadzcie mnie z bledu jak #!$%@? glupoty xd
  • Odpowiedz
Ja kiedyś miałem teorię,że kupno kamerki przyciąga pecha...a potem zrozumiałem to co ty - u niektórych posiadaczy generuje frustrację
  • Odpowiedz
@murdoc: klakson to największy rak polskich dróg, sam nie jestem kierowcą idealnym, zdarzało mi się zagapić, wymusić czy też w jakikolwiek innych sposób zmusić kogoś do nagłego hamowania, i w większości sytuacji hamowanie nawet nie byłoby nagłe gdyby nie fakt że ktoś woli poświęcić pierwszą sekundę reakcji na trąbienie z nadzieją że mój samochód nagle zniknie z drogi

każdy chce być pierwszy, każdy chce być szybciej a potem i tak wszyscy
  • Odpowiedz
@murdoc: Ludzie źle zakładają, że zawsze niewinny jest ten, który kameruje. W końcu "niczego się nie wstydzi" i zakłada się, że pewnie nie jest winny.
A dupa. Trzeba patrzeć z obu punktów widzenia i wywnioskować czy kamerujący jest debilem, a kamerowany nie czy odwrotnie.
A może czy obydwoje są debilami. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz