Wpis z mikrobloga

@programista3k: a myślałeś ze ile :D za talerzyk lekka ręka 250/os bez alkoholu, tortu, słodkich/wiejskich stołów, bez poprawin, nie mówiąc o kosztach fotografa, kamerzysty, florysty, zespołu/dj, sukienki, garnituru, ewentualnych dodatkowych atrakcji, a już w ogole zmora to dodatkowe opłaty typu koszt serwetki na osobę, szkła na wino na osobę, korkowe :p jak sprawdzałam koszty wszystkiego tak odpuściłam robienie czegokolwiek bo to jest masakra.
  • Odpowiedz
@vkzk: Może zrobię jednak tą salę weselną, ale będę tylko udostępniał miejsce, a resztę sami sobie załatwią, chociaż niektóre rzeczy jak tort czy stół wiejski to tanio mogę załatwić.
  • Odpowiedz
W Polsce powiatowej w lubuskim płaciliśmy w maju 195 zł od talerzyka wersja wykwintna. Dodatkowo tylko ciasto, tort, napoje i alkohol. Wiec bez przesady z tymi kosztami, a to był normalny hotel 3 gwiazdkowy. Wszystkich gości przenocowaliśmy za 85 zł/os (ze śniadaniem hotelowym, nie resztki po weselu), nikt na poprawiny nie czekał każdy około południa zawinął się do domu. Wiec naprawdę sie da zrobić normalne wesele za jakąs sensowna kwotę.
  • Odpowiedz
@Trelik: serio xD jak w lokalach dostałam listę za co się płaci dodatkowo to śmiech na sali. Drewniana ławka na werandę? Dodatkowe kilka stówek. Napis z drewnianych skrzynek xD kilka stów, światełka w ogrodzie to samo, wysokie krzesła dla młodych, w niektórych nawet dopłata była za ustawienie okrągłych stołów zamiast prostokątnych. 10-20zl od ustawienia krzesła/os w ogrodzie jeżeli chciałoby się ślub plenerowy. Także teraz trzeba się liczyć z tym ze wesela
  • Odpowiedz
@vkzk: Właśnie wiem co niektórzy wydziwiają. Mam wolną stodołę, w której ślub robili moi rodzice. Jest tam już fajne podwyższenie jak scena dla zespołu. Ciekawe czy byliby chętni na takie coś. Takie dodatki liczyłbym w cenę za wynajem sali.
  • Odpowiedz
@Trelik: jest trochę takich miejsc na wynajem, kwestia ogarnięcia ogrodu, może jakieś girlandy świetlne, ładne zdjęcia i pójdzie :)
  • Odpowiedz
@vkzk: u mnie jest konkurencja w postaci sal w remizie i jest jedna sala specjalnie pod wesela niedaleko i też nie ma ruchu dużego, więc musiałbym liczyć na miastowych, a tych mam najbliżej Łódź i Częstochowa 90 km.
Drugi plan to robienie koncertów, tylko nie wiem czy wieś będzie zadowolona :)
  • Odpowiedz
@atelerix: cóż, zazdroszczę. Podkarpacie here,miejsca które mi się podobały w wersji podstawowej zaczynały się od 230zl wiec odpuściłam :) jakbym brala pod uwagę takie typowe sale weselne to pewnie byłoby taniej ale nie sprawdzałam. Żeby znaleźć cokolwiek w stylu jak stodoła, z możliwością noclegu to ode mnie minimum 60km wiec tez bez sensu. Pewnie skończy się na imprezie u siebie w ogrodzie xD
  • Odpowiedz
@vkzk robilam przekrojową ofertę, byly miejsca za 150 zl/os i byly takie za 350 zl/os. Wytypowalam dwa takie, gdzie byl mozliwy swobodny nocleg na 60 osob (male wesele). Zrobilismy kalkulacje w excelu, dokladne porownanie. Jeszcze dodam, ze zareczylismy sie w pazdzierniku 2020, w maju 2021 byl slub, a teraz jestem w 5 msc ciazy, wiec wszystko szybko poszlo. Jedynie decyzja o slubie zajela mezowie prawie 12 lat:)
  • Odpowiedz
@vkzk ale tez mialam alternatywe, ze najwyzej wynajme namiot i zrobie impreze w ogrodzie (jesli np obostrzenia nie pozwolą zorganizowac wesela). Na szczescie sie wszystko udalo, ale to byl czas kiedy 50%pokoi moglo byc zajetych w hotelu. Troche rodzine musialam poupychac we wspolnych pokojach na dostawkach, byly dwa kampery w ogrodzie hotelowym (poza limitem) i pare innych kombinacji...
  • Odpowiedz
@Trelik Rób Panie miejscówkę. Taka klimatyczna ściągnie klientów z daleka. Mówię poważnie. Tylko potrzebne będzie dobry profile na mediach społecznościowych z ładnymi "klimatycznymi" zdjęciami. Girlandy jakieś itp i masz ekstra biznes. Tylko musisz o socjalce pomyśleć (kuchnie, łazienki). :)
  • Odpowiedz
@krolwsi: na początek chciałem cały dom pod agroturystykę zrobić i ogarnąć ogród, a stodołę tak za 5 lat. Byłoby miejsce w środku też na kuchnię i łazienki, a piętro wyżej barek z balkonem. Stodoła murowana z deskami, które zamieniłbym na szkło lustrzane. Jeszcze mam obok budynek 200mk gdzie mogę zrobić kolejne pokoje.
  • Odpowiedz