Wpis z mikrobloga

#emigracja #szwajcaria

No i przyszedł moment, w ktorym zadecydowalem. Po skonczeniu studiów, pracy w fachu przez rok, przekwalifikowaniu sie i pracy w IT przez 3 lata. Robie duzy krok w tyl, zeby wyemigrowac do kraju sera i wina. Czy bedzie warto? Trudno powiedziec, zobaczymy.
  • 9
@Tiburoon: Czemu duzy krok w tył? Z pracy w IT idziesz na budowe? W sumie.. Zalezy czy to w tyl czy nie. Znam jednego mirka z Berlina, ktory tez robil w IT, w koncu stwierdzil ze to nie dla niego i przerzucil sie na budowlanke i byl z tego bardzo zadowolony.
@Tiburoon: Ja to samo. Gdybałem około 4 lat, nowy ład mnie zmotywował i ogarnąłem wyjazd w 2 miesiące. Mam ~3.5 lat doświadczenia w IT, mgr inż informatyki. Pracę dostałem w zawodzie, około 106k chf brutto / rok. Na szczęście w Szwajcarii mam znajomych od lat, jadę też z dziewczyną, więc samotność nie powinna być dużym problemem.
Może niedługo naskrobię posta z informacjami które mogą przydać się osobom w podobnej sytuacji.
@czuczer dzieki! Otoz to.
@krzyzakp @JabczanRysionu mniej wiecej. Krok w tyl z dwoch powodów. Po pierwsze powrot do branży, którą z Polski kojarzę nie za dobrze a po drugie na stanowisko pracownika. Czy sie tego obawiam? Ani troche. Tak zaczynalem swoja przygode z budownictwem zanim skonczylem studia. Milo wspominam ten fach. Kodowanie jest wyhodne i daje mozliwosci podrozowania po swiecie z lapkiem na kolanach, ale przez ostatni rok tyle sie napodróżowałem, ze
@Tiburoon: Jak Ci pasuje przyroda, gory i male miejscowosci to bedzie sie podobac. No chyba ze wyladujesz w Zurychu, to wtedy ta mala miejscowosc nie bardzo.. Ale tak moge polecic, naprawde fajny kraj do zycia i na spokojnie.
Jak bys mial pytania jak to z wyjazdem, wal smialo, 2,5roku w CH, to cos tam z informacji moge podrzucic..

@NissanZ32: Ktore rejony? Normalnie trzeba by wykopowe piwo w CH zmontowac chyba
Turbenthal


@NissanZ32: O Panie, toz to srodek niczego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale kojarze z roweru ze calkiem fajnie pofałdowane, ładnie, cisza i spokoj. Bedzie git! Sam teraz w pociagu do Zurychu z mojej "wioski" - stolicy Kantonu.
Jak przeprowadzka dopiero przed, to nie zapomnij o zgloszeniu Umzugsgut i auta na granicy na tym samym formularzu. Robota zadna, oplata to bylo bodajze 40 CHF, a masz swiety