Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szk6dnik: gdzieś na stronie chyba był formularz. Ale to dostaniesz różnice pomiędzy cennikiem EIP czyli pendolino a pomiędzy kategorią EIC czyli ekspres. Czyli w najlepszym razie 10% No chyba że to jakiś bilet promocyjny. To będzie pewnie jeszcze mniej korzystnie jeśli coś dostaniesz.
@Ramone: Trasa Kraków-Warszawa. EIP kosztował 150 zł. Poza EIP na tej trasie widzę tylko TLK i IC. IC kosztuje 62 zł. Mówisz, że jest jeszcze jakiś EIC, który kosztuje więcej i do niego różnicę zwracają?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szk6dnik: tak, o ile się nie zmieniło nic to dostaniesz 15 zł. Kategoria EIC od zawsze istniała. Tylko na trasie Kraków Warszawa ich nie ma od czasów wprowadzenia pendolino nie licząc wakacyjnego EIC Tatry Warszawa Zakopane
@Ramone: Niezła kpina. Wyrównanie do ceny biletu, który w praktyce nie istnieje. Ja będę chciał, żeby mi wyrównali do biletu, który istnieje i który bym wybrał gdybym wiedział, że mi podstawią pociąg z przedziałami zamiast pendolino.
Znalazłem na razie taki formularz: zgłoszenie reklamacji
@szk6dnik: ciekawe, że na każdych drzwiach w takim składzie zastępczym zarówno wejściowych jak i od korytarza czy przedziału wisi informacja o przydzieleniu miejsc zastępczych i mailu na które należy słać reklamacje o wyrównanie, ale jakoś nie raczyłeś ich zauważyć. gratulacje xD

wyrownanie@intercity.pl

Jak zapłaciłeś za bilet całą kwotę to coś dostaniesz, jeśli 59zł lub niżej to sayounara.
@szk6dnik: Piszesz po prostu jak było.
Email na adres wyrownanie@intercity.pl o treści
Zwracam się z prośbą o wypłatę rekompensaty związanej z tym, że mając bilet na kategorię Express Intercity Premium (EIP) przejazd odbył się w składzie zastępczym zestawionym z klasycznych wagonów. Wnioskuję o wyrównanie opłaty za bilet do właściwej ceny.

Przejazd miał miejsce w pociągu EIP na odcinku - . Numer posiadanego biletu:

W załączniku PDF biletu kupionego przez internet albo
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szk6dnik częściowy zwrot jak najbardziej przysługuje. Z tego co wiem to cena biletu na Pendolino wynosi 150 zł, natomiast podstawiono skład wagonowy odpowiadający kategorii EIC, wg cennika kosztuje 139 zł, do zwrotu 11 zł.

@Ramone: nie wprowadzaj w błąd. Z Krakowa do Warszawy normalnie kursują pociągi kategorii EIC, nie codziennie ale jednak kursują.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ramone: to że nie ma pociągu nie znaczy że kategoria nie istnieje. Taryfa przewozowa i cennik przewiduje cenę 139 zł za pociąg EIC z Warszawy do Krakowa i różnica zostanie wyliczona z różnicy cen pomiędzy EIC a EIP czyli 11 zł.