Wpis z mikrobloga

Wielkie halo o 5 sekund.


@kimunyest95: Kup sobie taczkę albo rower- te kilka sekund to na następnych światłach może być przejazd lub zatrzymanie się. A jak jeszcze jest to skrzyżowanie z większą ulicą, to jest różnica między tym, czy wjedziesz na to skrzyżowanie i na ulicy będziesz miał luz, czy dobijesz do grupy aut, która wylała się z drugiego kierunku..
Czereśniaki z wioch, które w życiu się spieszyły tylko jako plemniki,
@tellet: oho, trafił się wielkomiastowy pogromca szos, który zawsze wszędzie się spieszy xdddd Zrozum, że nie każdy celowo spóźni się z ruszeniem tych kilka tysięcznych sekundy żeby ci żyłka pękła.

Używanie telefonu piętnuje, malowanie paznokci czy inne rozpraszacze też, ale trąbić na początkującego kierowcę bo ma problem z ruszeniem to już trzeba mieć nieźle nasrane w głowie.

I FYI, akurat bardzo rzadko mam okazję jeździć po wioskach. Aglomeracji Trójmiasta/Górnośląskiej nie zaliczałbym
a gdzie mieszkasz? mogę przyjechać będę trąbiła aż sam do mnie nie wyjdziesz, może być po 22 ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@PakujWalizki: nie rozumiem aluzji xD

od 2022 w nowo wyprodkowanch autach ma być obowiązkowe załączanie świateł awaryjnych przy nagłym wdepnieciu nogi w hamulec


@PakujWalizki: od chyba 15 lat dość powszechnie takie rzeczy są w autach, w sumie spoko, że jako obowiązkowe wyposażenie robią

@nobrain:
@PakujWalizki: a ja dzisiaj zatrabilem bo zielone bylo juz z 3sek. Takie krotkie tit, nie tiiiiiiiiiiit. :) Bylem 4 w kolejce, a 3 byl motocyklista i sie odwrocil i pukal w glowe, chyba lubi stac na zielonym, z reszta po #!$%@? stal w korku wogule :)
@peszmerd: no mnie to też czasem denerwuje, ale im dłużej jeżdżę tym mniej mi to robi - serio! Różnych ludzi spotyka się na ulicy, różnych w życiu - po co się tym denerwować? Nic to nie da, że się zagotujesz i na kogoś zatrąbisz.
@PakujWalizki: generalnie zgadzam sie i wyśmiewam frustratów, ale jazda to też nie jest biesiadowanie, gdzie sobie siedzisz na telefonie, albo podziwiasz widoki i przez to przegapiasz 2 zielone. Zwłaszcza na skrzyżowaniu, gdzie zmiana świateł trwa 23 lata. Po drodze powinno się przemieszczać najszybciej jak to możliwe.
@kynx: @chalwaklb: póki co, na drogach przeważają samochody z silnikami spalinowymi a te mają bardzo różne przyspieszenie jeden przyspiesza w 3,5 sekundy inny z prędkością 2/3/4x gorsza. Droga to nie tor wyścigowy i nie ma co budować dualizmu. Po prostu warto być odpowiedzialnym i skoncentrowanym kiedy los postawił cię w sytuacji gdzie jesteś liderem danego cyklu świateł, ale kiedy jest weekend i ruch na tyle mały aby nie generować nadmiernych
@shaelix92: to może stwórzmy testy które przejdzie tylko elita jak testy do pilotażu myśliwców lub na astronaute. Jak tobie się tak spieszy za każdym razem że widzisz jedynie zawalidrogi wokół siebie to może pajacu zainwestuj w śmigłowiec co? xDD
@PakujWalizki: wszyscy tutaj mówią o żółtym świetle, a nikt nie wspomina o sekundnikach. Sporo osób widzi odliczanie i traktują to jako pozostały czas do siedzenia na telefonie, w efekcie ruszając jeszcze później niż by były same światła ( ͡° ͜ʖ ͡°) Do tego dochodzi #!$%@? tych liczników - jeden przy 3 sekundach gaśnie i elegancko światła się przełączają, a w drugim zgasną przy zerze i jeżdżę 6