Wpis z mikrobloga

Szukam kursu #python aby nauczyc sie poslugiwania jezykiem i moc pozniej progresowac.

Co mnie irytuje, to kursy gdzie wymianiany jest ogrom teorii, ale bez praktycznych zastosowan, a powinno byc odwrotnie np. skrypt ktory sciaga obrazek z Instagrama na komputer albo skrypt ktory pokaze liczbe PI do X miejsca po przecinku a potem wytlumaczenie dlaczego tak nie inaczej zostal napisany.

Nie interesuja mnie typy danych, slowniki, listy, bo przyswoje te rzeczy na przykladzie gdy bedzie potrzeba. Ostatecznie wszystko jest na stackoverflow, wiec po co te tuple, sruple gowna ladowac sobie do glowy, jak i tak nic sie nie rozumie na poczatku?

Czy mozecie cos wiecej polecic? Mam juz "Automate boring stuff with Python" ktora jest super.

#programowanie
  • 9
@wcaleniepchamsiewmultikonto: Tak pytam bo większość ludzi po tej książce rusza dalej, np robi tutorial z Django a później kształci się w kierunku apek webowych.

Jeżeli chodzi o materiały video to wrzucałem tego gościa przed chwilą https://www.youtube.com/c/ArjanCodes/videos
z czystym sumieniem mogę polecić

Takich kursów nie znam, natomiast CS50 od Harvardu jest bardzo fajnym wprowadzeniem do programowania w pythonie i javascript
@wcaleniepchamsiewmultikonto: Mam genialną radę, skoro takiej szukasz. NIE szukaj pierdyliarda książek/kursów/ebooków/poradników. Piszesz, że masz książkę do pythona która jest świetna - trzymaj się jej. To jest częste, że ktoś szuka nie wiadomo ilu źródeł. Ale najczęściej to się wtedy kończy na szukaniu. I koniec końców niczego się nie nauczysz. Póki co trzymaj się po prostu tej książki, serio xd