Wpis z mikrobloga

@lyman11: No z Indexem będę musiał się wstrzymać bo ponoć Valve zaklepało jakieś patenty na bezprzewodowe granie, więc ja ma wyjść jakaś lepsza wersja to lepiej się nie spieszyć.
@Nupharizar: też o tym słyszałem ale mi kabel w niczmy nie przeszkadza xD
znajomi którzy grali też im nie przeszkadza xD
A pewnie i tak żeby pograć w lepszej jakości trzeba będzie kabel podłączyć jak to w oculusie :P
@Nupharizar: no wiadomo ze Index bo korzysta z twojej karty graficznej a nie mobilnej jak quest, na quescie po kablu nie gralem wiec nie wiem jak wtedy wyglada. Ale odświezanie 144hz robi najwieksza robote w indexach
@Nupharizar: Quest to bezkonkurencyjny zwycięzca w kategorii cena/jakość. W zasadzie wszystko (grafikę, śledzenie, czas działania) ma na poziomie "bez szału, ale nie przeszkadza", a cenowo deklasuje konkurencję totalnie.

Właśnie w związku ze śledzeniem* zastanawiałem się czy nie zwrócić Oculusa i nie zainwestować w coś PCVR. Ale odrzuciło mnie kilka rzeczy:
- Cena - same gogle są droższe, a dodatkowo trzeba dokupić dodatkowe stacje bazowe i stojaki (nie po to bawię się
@Aramil: Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, brzmi to ogólnie nieźle. A grałeś np w Alyx? Jak wrażenia? Myślę, że na początek przygody z VR w sumie Quest nie byłby taki zły, bo jak do tej pory to testowałem tylko dev kit pierwszego oculusa lata temu i jakość obrazu nie powalała, mam nadzieję, że od tamtej pory coś się zmieniło xD
@Nupharizar: Nie zapominajmy o HP Reverb G2 (o ile masz mocnego kompa) co prawda "tylko" 90Hz, ale rozdzieczość lepsza niż w Quescie2, a co dopiero w Indexie. G2 ma 2160x2160 na każde oko. Komfort headsetu nieporównywalnie lepszy niż Quest2, kolory również. Kabel nie przeszkadza, w zestawie 6m, ja przedłużyłem do 11 w sumie ;) nie potrzeba stacji bazowych żadnych, tracking jest bardziej wrażliwy na otoczenie (oświetlenie w pokoju, odbijające powierzchnie) ale
@Nupharizar: Bierz Questa 2, rozjeżdża pięknie zarówno gry natywne (Oculus Store) jak i PC VR (Steam / Viveport). Jak nie podoba ci się wiązanie z FB to używasz Oculess do wycięcia Zuckerberga :P https://github.com/basti564/Oculess

Granie po WiFi bez kabla to zupełnie inny komfort, zwłaszcza jak trafisz na grę która wymaga obszaru 3x3m. Grałem prawie pół roku na kablu na Quest 1 i jak tylko zacząłem bezprzewodowo tak kabel wylądował w szufladzie