Wpis z mikrobloga

Mam takie pytanka:
- Jak dużo wymagają na stażach np: JAVY?
- Czy można oczekiwać jakikolwiek pieniędzy, które pozwolą przetrwać
- Czy ciężko jest zdobyć umowę po odbyciu stażu?

Może ktoś coś wie o Fujitsu w Łodzi?
Nie wierzę trochę w swoje umiejętności, chciałbym pójść do pracy na jakiś staż żebym mógł zobaczyć jak wygląda to od podszewki + nie miec dużej presji że strony pracodawcy, który będzie ode mnie od razu bardzo dużo wymagał. Nie wiem czy umiejętności napisania apki opartej o swinga jakaś bazę danych są wystarczające, bez znajomości SPRINGa czy Hibernate.

#staz #praktyki #java #sql #praca #studia #it
  • 7
@Yakooo: Jak jesteś ogarnięty to w Javie jest teraz takie ssanie plus braki programistów ciągle, że jak jesteś ogarnięty to robotę idzie dostać od totalnego zera w 6 msc, studiów nie musisz mieć. Najszybszą droga chyba będzie bootcamp Javy z gwarancją pracy, a inna nauka samemu i wysyłanie CV.
@jaca_66 to czy ktoś jest ogarnięty jest bardzo względne, właśnie nie za bardzo wiem czego mogą ode mnie wymagać. Zamierzam niedługo coś zaaplikować no ale we will see :)
@Yakooo: Nie wiem jak jest teraz, ale jeszcze 3 lata temu do pracy w warszawskich korporacjach gdzie pracowałem brali barmanów, taksówkarzy, czy studentów co pouwalali studia i poszli na Bootcampy 6 msc od zera, bo robiłem z takimi. Także da radę :)
@Yakooo: zalezy za ile chcesz sie utrzymywac ale nawet na stazu powinienes dostac tyle, zeby na wynajem mieszkania wystarczylo i jakies jedzenie. Jesli nie czujesz sie super pewnie to mozesz tez na automatycznego testera sprobowac, chyba jest delikatnie latwiej, a hajsu tez duzo
@Yakooo:
- zalezy gdzie, bo wymagania zaleza od firmy a nawet zespolu. jak masz ogarniety program stazowy to moze to byc nawet 0 javy, bedziesz mial czas na nauczenie sie.
- tak placa, nawe dobrze
- zalezy co potrafisz, czy sa otwarte wakaty. jak sie sprawdzisz a nie bedzie wakatu w dziale to jest pchanie do innych dzialow.