Wpis z mikrobloga

Z powodu niewielkiego doświadczenia zastanawia mnie co pracodawcy zazwyczaj rozumieją pod pojęciem "znajomość programowania sterowników X"
Zakładając że szukają kogoś z min 2 letnim doświadczeniem to czy oznacza to że dany gość ma znać każdy kruczek i zakładkę np tia? Czy względnie kojarzyć jak skonfigurować sterownik?
#automatyka
  • 6
  • Odpowiedz
A na serio - po 2 latach to ni ma siły, żebyś znał każdy kruczek. Sterowników uczysz się jak medycyny cały czas. Żadna teoria nie zastąpi praktyki na zakładzie i rozwiązywanie realnych problemów i to pod presją czasu.
  • Odpowiedz
@PrawieWolny: Wystarczy że masz doświadczenie w programowaniu sterowników PLC, a na tych X robiłeś cokolwiek tak że wiesz jak się połączyć i załadować program ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wszystkie* współczesne sterowniki programuje się podobnie, więc jak znasz jeden to znasz wszystkie.

*No prawie, chyba że Ci się trafią jakieś egzotyczne sterowniki mające swoją filozofię jak Unitronicsy albo jakieś archaiczne modele sterowników co zostały z oprogramowaniem narzędziowym w
  • Odpowiedz
@Wegrzynski: Oczywiście miałem na myśli standardowe PLC/hmi bez egzotyki. No właśnie zauważyłem że nikt nie wspomina o językach programowania tylko o środowisku co spowodowało moje zaciekawienie
  • Odpowiedz
@PrawieWolny: Moja sugestia jest taka, żeby po prostu aplikować na ofertę, która Cię interesuje i nie spinać się, że czegoś nie umiesz. Jak im się spodobasz, to będziesz miał nową (i skoro zmieniasz, to prawdopodobnie też lepszą) robotę. Jak nie, to zmarnujesz co najwyżej kilka godzin życia na rozmowie z rekruterami. :)
  • Odpowiedz