Wpis z mikrobloga

Dlaczego ludzie w Polsce tak lubią #!$%@?ć i wyrabiać dupogodziny za darmo. Przyjęli u mnie niedawno 2 absolwentów, jakieś pierwsze doświadczenia mieli, a siedzą przed tym monitorem jeszcze z dodatkowe pół godziny ponad czas xD tym śmieszniejsze, że jeszcze mało co robią i w ciągu dnia sporo siedzą na telefonie.
Żeby potem coś z tego chociaż mieli, a to jest kompletnie olewane przez przełożonych xD

Ja wychodzę niemal zawsze równo z godziną 16/17 i czuję się jak kosmita. Chyba, że jest coś naprawdę pilnego do zrobienia/dokończenia to chwilę później. Może to ja jestem nienormalny?

#korposwiat #pracbaza #praca
  • 13
@Magma1: To i tak jest #!$%@?, ja pracowałem w normalnej firmie programistycznej, gdzie ciśnienie na dowożenie było takie, że programiści robili "ukryte nadgodziny". Czyli robili za darmo po czasie pracy aby rozwiązać jakiś problem, udając że wszystko jest okej, bo formalnie nadgodzin nie było (ze względu na budżet). Mi się Team Leader kiedyś zwierzył że codziennie po 10h robi, w tym 2h za darmo.
Sam od marca do lipca zrobiłem 60h
@Magma1: Każdy ma swój sposób pracy i może akurat popołudniami mają flow. Albo czytają dokumentację. Albo czekają aż pójdziesz ( ͡~ ͜ʖ ͡°) To chyba dobrze że przełożeni nie zwracają na to uwagi, nie zaprzątaj sobie tym głowy