Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#bekazpodludzi #zalesie #logikarozowychpaskow #pracbaza #patologiazmiasta #programowanie
Pracuje jako programista i w tym tygodniu mieliśmy wyłożenie aplikacji dla klienta.
No i na spotkaniu był, pion główny - szefostwo firmy, przedstawiciele firmy dla której była apka, no i nasza "szefowa" Scrum Masterka, która była jakby od pytań marketingowych itp. no i ja miałem odpowiadać na pytania od strony technicznej.
Całe spotkanie idzie fajnie i się już ma kończyć, ale kontrahent pyta, żebyśmy im na tym testowym buildzie pokazali tą funkcjonalność o którą prosili, żeby ją dodać.

Ja taki ZONK nie wiem w ogóle o co chodzi, a moja szefowa w 1 sekundzie zrobiła się blada.
Więc rozegrałem to tak, że "najmocniej przepraszam, funkcjonalność ta została wprowadzona, przetestowana ale z mojego niedopatrzenia na dzisiejszą prezentację przygotowałem starą wersję buildu bez zaimplementowanej tej funkcjonalności. Z tego co mi wiadomo, będziemy się widzieć jeszcze w poniedziałek w szerszym gronie to wtedy to zaprezentujemy"
Dostałem naganę od szefostwa przy kontrahencie a jeszcze po spotkaniu, wzięli mnie na bok i też tam trochę mnie "zrugali" no ale OKEJ.

Nasza scrum masterka robi spotkanie całego zespołu i mówi, co się stało, że zapomniała że góra jej kazała jeszcze dodać jedną poprawkę do projektu a ona w ogóle to zapomniała wrzucić do naszych obowiązków. Ale to jest pikuś i wyrobimy się do poniedziałku.

Okej, mija cały dzień w pracy a moja SM nic - liczyłem na jakieś dziękuje, przepraszam że tak wyszło i że dałam ci się podłożyć.
Więc pod koniec pracy podszedłem do niej i powiedziałem, że jak niema honoru przyznać się do błędu to nawet byle świnia by podziękowała.

A ta do mnie z ryjem, że nie mam prawa jej obrażać i ona to zgłosi o mobbing słowny xD
Ostatni raz w robocie się za kogoś podkładam, żeby kogoś chronić

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61668f42820612000adc82cd
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Leszcz_Bagienny
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 102
Ostatni raz w robocie się za kogoś podkładam, żeby kogoś chronić


@AnonimoweMirkoWyznania: przecież na papierze jest udokumentowane, że wymaganie nie trafiło do realizacji. Twoje podłożenie się jest do wyprostowania w sekundę jednym mailem do wszystkich bezpośrednich i matrixów. A tę #!$%@?ę bez honoru daj na CC, niech poczyta. Elo.
@AnonimoweMirkoWyznania: Bait czy nie, w życiu chyba każdego pracownika pojawia się taki moment, w którym uświadamia sobie, że nie warto było podłożyć się i wziąć winę nie za swój błąd czy bezinteresownie komuś pomóc. Robisz swoją robotę, a jak ktoś inny popełnia błąd czy nie wyrabia się ze swoimi obowiązkowymi to ich problem.
@AnonimoweMirkoWyznania: Niezależnie od płci, ale z managierami teraz wydaje się być lipa. Oni są od niczego poza ustawianiem priorytetów i poganianiem. Bo gdy spadnie gówno to oni powinni je łapać by zespół nie oberwał. A zazwyczaj robią koncertowy unik i kupa leci na tych, od których menago zależy. Po takich akcjach zespół się rozsypuje albo menago leci za drzwi. Oni nie kumają tego że jak zespół się postawi to są jedyną
od kiedy to Scrum Master jest od wrzucania zadań do backlogu, ktoś tu pisze niespójne zarzutki


@MrFisherman: W wielu firmach jest tak, że tytuły swoje a rzeczywistość swoje. Wcale by mnie to nie zdziwiło.